Kategoria zdrowie

Antyszczepionkowcy paskudnie szydzą ze studenta medycyny
117.3k

Antyszczepionkowcy paskudnie szydzą ze studenta medycyny Antyszczepionkowcy paskudnie szydzą ze...

Nikhil Autar miał 17 lat, gdy zdiagnozowano u niego białaczkę.

Diagnoza była jak wyrok. Chłopak miał życie przed sobą i nagle dowiedział się, że tego życia może być bardzo mało. Sytuację pogarszał fakt, że nastolatkowi dawano tylko od 10 do 20 proc. szans na przeżycie. Nie pomagały żadne słowa pocieszenia. Nie znajdywał żadnej inspiracji w historiach ludzi, którzy będąc w tak samo beznadziejnej sytuacji, ostatecznie wychodzili z choroby.
Śmierć ciężarnej po zażyciu glukozy podczas testu cukrzycy
147.4k

Śmierć ciężarnej po zażyciu glukozy podczas testu cukrzycy Śmierć ciężarnej po zażyciu glukozy...

Ciężarna 28-latka zażyła glukozę. Po rutynowym teście, który przechodzą tysiące kobiet, znalazła się w szpitalu i zmarła. Lekarzom nie udało się także uratować jej dziecka. Śledczy znaleźli ślady trucizny w pojemniku z glukozą, używaną do przygotowywania leków na zamówienie. Właściciel apteki "nie umie wyjaśnić" tego, co się stało. Władze obawiają się, że toksycznych mieszanek może być więcej.
Znany dermatolog ujawnia: usuń brązowe plamy z twarzy i ciała, stosując ten prosty trik!
476.3k

Znany dermatolog ujawnia: usuń brązowe plamy z twarzy i ciała, stosując ten prosty trik! Znany dermatolog ujawnia: usuń brązowe...

Plamy starcze są dla wielu osób bardzo uciążliwe. Z uwagi na to, jak są nieestetyczne, mogą negatywnie wpływać na poczucie własnej wartości. Najczęściej pojawiają się na twarzy, dłoniach, ramionach i nogach. Ich powstawanie ma bezpośredni związek z wpływem promieniowania słonecznego na na naszą skórę.
473.7k

"Bicie serca" w uchu. Nietypowy objaw groźnej choroby "Bicie serca" w uchu. Nietypowy objaw...

Nietypowy objaw nadciśnienia. Często go ignorujemy
Mówi się, że nadciśnienie to choroba, która zabija powoli. Nieleczone, może prowadzić do rozwoju chorób układu krążenia. Nadciśnienie w początkowej fazie nie daje żadnych objawów lub są one na tyle subtelne, że chory ich nie zauważa. Do takich objawów należy pulsujący szum w uszach.
10 niepokojących symptomów często branych za początek choroby, które są zwykle nieszkodliwe
301.6k

10 niepokojących symptomów często branych za początek choroby, które są zwykle nieszkodliwe 10 niepokojących symptomów często branych...

Kształty latające przed oczami, znamiona, zawroty głowy, niewyjaśnione bóle klatki piersiowej - kiedy zauważamy te rzeczy zwykle szukamy porady na internecie i często znajdujemy przerażające wyjaśnienia dla nawet najmniejszych zmian w naszym ciele. Na szczęście, internet nie zawsze ma rację, a symptomy wydające się poważnymi mogą okazać się zwyczajną błahostką.

Oto 10 niepokojących symptomów, które zazwyczaj nie są powodem do niepokoju: