Kategoria newsy

Znów będzie GORRRĄCO. Zobacz, kiedy przyjdzie ocieplenie
36.7k

Znów będzie GORRRĄCO. Zobacz, kiedy przyjdzie ocieplenie Znów będzie GORRRĄCO. Zobacz, kiedy...

Pogoda długoterminowa. Znów będzie bardzo gorąco. W ciągu najbliższych kilku dni raczej nie należy spodziewać się upałów, choć zimno też raczej nie będzie. W połowie przyszłego tygodnia temperatura pójdzie jednak mocno w górę. W niektórych częściach kraju będzie można mówić nawet o upałach. Słupki rtęci mogą pokazywać nawet 30 stopni! Zobacz, gdzie będzie najcieplej.
Jastrzębie-Zdrój. Silny wstrząs w kopalni
51.4k

Jastrzębie-Zdrój. Silny wstrząs w kopalni "Zofiówka". 5 górników poszukiwanych, 4 rannych Jastrzębie-Zdrój. Silny wstrząs w kopalni...

Bardzo silne tąpnięcie o sile prawie 4 stopni w skali Richtera w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju. Nie ma kontaktu z siedmiona górnikami, którzy są uwięzieni 900 metów pod ziemią. Akcja ratunkowa jest wstrzymana z uwagi na bardzo mocne stężenie metanu - nawet do 50 procent. Czterem górnikom przebywającym w rejonie, gdzie nastąpił wstrząs udało się bezpiecznie wrócić na powierzchnię.
Groźny front już nad Polską. Grzmi, pada i wieje
69.3k

Groźny front już nad Polską. Grzmi, pada i wieje Groźny front już nad Polską. Grzmi, pada i...

Groźny klin już nad Polską. Grzmi, pada i wieje
Chmury jak z filmów katastroficznych
Klin wysokiego ciśnienia, który wcina się od zachodu na teren Polski, ciągnie za sobą masy chłodnego, polarnego morskiego powietrza, które wypycha gorące, zwrotnikowe. Tworzy to duży kontrast termiczny, co sprzyja powstawaniu burz. IMGW wydał już ostrzeżenie meteo dla 10 województw. Łowcy burz zacierają ręce - to dla nich wspaniały czas na obserwację niezwykłych zjawisk pogodowych.