Karol Nawrocki udowodnił, że wyjątkowo zmiennym jest. Miesiąc temu był przeciwko podatkowi katastralnemu, a teraz go popiera. Wszystko się nagrało.
Karol Nawrocki zmiennym jest. Miesiąc temu był przeciwko podatkowi katastralnemu [wideo]
Karol Nawrocki jest kandydatem pseudo obywatelskim wspieranym przez PiS, jednak Polacy nie dali się nabrać na ten numer drugi raz (z Andrzejem Dudą to przeszło) i doskonale wiedzą, że tak naprawdę, jeśli zostanie prezydentem RP, będzie reprezentować interesy Prawa i Sprawiedliwości, a konkretniej Jarosława Kaczyńskiego.
Karol Nawrocki w tracie tej kampanii prezydenckiej zdobył jeszcze jedną łatkę - kandydata wyjątkowo niezdecydowanego, który lawiruje między odpowiedziami tak, by dogodzić wszystkim. I właśnie dał na to kolejny dowód.
Adam Burakowski/East News
Jeszcze miesiąc temu, w marcu podczas spotkania w Lublińcu, Karol Nawrocki deklarował, że jest przeciwko podatkowi katastralnemu.
Oczywiście deklaruję tu w Lublińcu, że jak zostanę prezydentem Polski, to nigdy nie podpiszę podatku katastralnego
- mówił na nagraniu, które udostępnił na Instagramie Michał Marszał.
Źródło: instagram.com/michalmarszal
Karol Nawrocki teraz popiera wprowadzenie podatku katastralnego
Tymczasem minął miesiąc, a Karol Nawrocki zmienił zdanie w tej sprawie i to diametralnie. W czwartek ruszył Latarnik Wyborczy, czyli najpopularniejszy test, który pozwala wyborcom wybrać kandydata na prezydenta, z którym mają najwięcej wspólnego: Team Karpatka czy Team Sernik - tak powinien wyglądać Latarnik Wyborczy na prezydenta [memy].
Karol Nawrocki tym razem stwierdził, że zgadza się ze stwierdzeniem, że osoby, które mają kilka nieruchomości, powinny płacić podatek od ich wartości, czyli właśnie podatek katastralny. Doprawdy, ciekawa metamorfoza i ekstremalnie szybka zmiana zdania.
instagram.com/michalmarszal
Karol Nawrocki — podatek katastralny, memy
Karol Nawrocki i jego zmienność dotycząca podatku katastralnego w tak krótkim czasie wywołała memy.
instagram.com/michalmarszal
Internauci żartowali także, że Karol Nawrocki w Latarniku Wyborczym najczęściej ze wszystkich kandydatów zaznaczył opcję "nie mam zdania". Karol Nawrocki nie mógł się zdecydować w aż 4 kwestiach:
- czy prezydent powinien wspierać powstanie wspólnej europejskiej armii
- czy Polska powinna uzależniać dalsze wsparcie Ukrainy od przeprowadzenia ekshumacji na Wołyniu
- czy wszyscy mężczyźni (obywatele Polski) powinni przejść obowiązkowe przeszkolenie wojskowe
- czy Polska powinna wprowadzić podatek od cyfrowych gigantów (międzynarodowych firm prowadzących w Internecie działalność skierowaną do polskich użytkowników)
To sprawiło, że Karol Nawrocki potwierdził krążącą o sobie opinię, że niezdecydowanym kandydatem jest.
instagram.com/michalmarszal
Mogło się też tak zdarzyć, że "za" jest Tadeusz Batyr, a "przeciwko" Karol Nawrocki.