W tradycyjnej medycynie chińskiej usta są uważane są za okno do Twojego zdrowia. Naturalny kolor warg mówi zatem o kondycji krwi, narządów wewnętrznych i temperaturze ciała. Poprzez analizowanie własnego odcienia ust, można łatwo rozpoznać, czy coś w Twoim organizmie nie działa prawidłowo.

Co naturalny kolor ust może powiedzieć wiele o Twoim zdrowiu?

1. Blady, biały lub szary odcień ust

Kiedy Twój znajomy narzeka na osłabienie lub zawroty głowy, pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest bladość jego ust. Tak, wszyscy wiemy, że jest to zły znak.

Niestety, nie zauważamy tego dopóki nie zachorujemy. Jasne, białe lub szare szare wargi mówią o tym, że brakuje Ci czerwonych krwinek. Rozwiązaniem na to jest spożywanie posiłków bogatych w żelazo. Ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak oraz suszone owoce, takie jak rodzynki pomogą Ci uzupełnić braki.

2. Czerwone usta

pixabay.com

Zapomnij o ulubionym czerwonym odcieniu szminki. Tutaj ważne jest, czy Twój naturalny kolor ust jest jasnoczerwony.

Zdarza się, że ten odcień ust powiązany jest z obecnością przykrego oddechu i silnym pragnieniem podjadania. Cóż, eksperci twierdzą, że może to oznaczać, iż Twoja wątroba potrzebuje pomocy. Według medycyny chińskiej, gdy wątroba pracuje ponad miarę, wytwarza zbyt dużo ciepła wewnątrz organizmu. Wybieraj chude mięso, takie jak drób, dzięki któremu wątroba może się odbudowywać oraz o codziennej porcji świeżych warzyw w ramach zdrowej diety.

Czerwone usta mogą być również objawem alergii na niektóre pokarmy. W takim przypadku warto wykonać testy.

3. Fioletowy lub niebieskawy odcień

To nie jest nic dziwnego w sezonie zimowym, ale jeśli fioletowy odcień ust utrzymuje się przez długi czas, może oznaczać poważne zagrożenie dla zdrowia.

Mocno sine usta to znak ostrzegawczy dla serca i układu oddechowego. Wskazują one na to, że krążenie krwi jest bardzo słabe. Najlepiej skonsultować się w tej kwestii z lekarzem.

4. Ciemnoczerwony i bordowy odcień ust

W tym przypadku powinnaś zacząć martwić się o swój układ pokarmowy. Kiedy wargi zmieniają swój odcień na znacznie ciemniejszy, może to wskazywać na znaczne obciążenie systemu trawiennego.

Nadszedł czas na oczyszczenie jelit z toksyn i zmianę diety na przyjaźniejszą dla brzucha. Unikaj przetworzonej żywności i fast foodów. Dieta bogata w błonnik może okazać się pomocna. Cielęcina, pełnoziarnisty chleb, fasola i owies są wspaniałymi źródłami błonnika pokarmowego. Nie zapomnij również o piciu odpowiednich ilości wody, która również ułatwia pracę układu pokarmowego.

5. Purpurowa linia wokół ust

Nie traktuj jej jako naturalnej konturówki do ust. W rzeczywistości wskazuje ona na brak równowagi energetycznej w organizmie.

Twojemu ciału brakuje żywności, która zrównoważyłaby dwie naturalnie występujące siły: yin i yang. Kilka dni odpoczynku i obserwowania swoich nawyków żywieniowych powinny pomóc Ci w rozwiązaniu tego problemu.

6. Naturalnie różowe usta

Gratulacje! Wygląda na to, że sprawiedliwie traktujesz swoje ciało. Naturalny różowy kolor ust to znak najlepszego zdrowia!