Grzegorz Miecugow karierę medialną zaczynał w programie III Polskiego Radia. Po odejściu z radia związał się z TVP. W 1997 roku został współtwórcą „Faktów” TVN, a zarazem prowadzącym weekendowych wydań programu.

W roku 2001 poprowadził w TVN pierwszą serię bardzo popularnego reality show „Big Brother”, którego finał oglądało ponad dziewięć milionów widzów. Współtworzył pionierską na polskim rynku medialnym stację informacyjną – TVN24, której pozostał wierny do końca.

Początkowo był szefem zespołu wydawców, ostatnio – dyrektorem działu publicystyki TVN24. Prowadził w stacji takie programy, jak „Inny Punkt Widzenia” i „Szkło kontaktowe”.

Był także gospodarzem debat z cyklu „Arena Idei”. Po śmierci papieża Jana Pawła II przygotowywał specjalny program, trwający od 21 do północy.

Walczył z chorobą nowotworową

Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową. Podczas spotkania autorskiego w Darłowie w marcu bieżącego roku mówił, że „może być bardzo ciężko chory”. – Tak czy siak, będę miał operację, pytanie, czy jest to operacja banalna polegająca na wycięciu zgrubienia, które kiedyś może być niebezpieczne, czy jest to operacja, od której zaczynamy walkę o życie – mówił Miecugow, cytowany przez serwis naszemiasto.pl

Jak pisał portal, pytany o to, czy takie publiczne przyznanie się do problemów ze zdrowiem jest sposobem na poradzenie sobie w trudnej sytuacji, odpowiedział: – Wiem, że ja kiedyś umrę, pytanie: wcześniej czy później. Mam jeszcze sporo do zrobienia.

Tak czuję. Nie będę robił z tego tragedii, będę walczył.

Autor: kb,tmw//rzw / Źródło: TVN24, naszemiasto.pl