Zdjęcie pochodzi z południowej prowincji Fuijan w Chinach.

To była najdłuższa operacja, jaką kiedykolwiek wykonano w szpitalu Uniwersytetu Medycznego Fujian.
Przy operacji brało udział trzech chirurgów, sześciu anestezjologów i osiem pielęgniarek. Wszyscy byli podzieleni na zespoły, tak naprawdę przeprowadzili sześć odrębnych operacji, których celem było usunięcie guzów mózgu cierpiącego na nowotwór pacjenta.

Oto słowa jednego z lekarzy: 
„Pacjent miał tętniaka i guza pnia mózgu. Oba zagrażały życiu i oba udało nam się usunąć. Operacja była niezwykle trudna i niebezpieczna. Jeden zły ruch mógł zaważyć na życiu pacjenta.”

Po operacji lekarze byli tak zmęczeni, że wszyscy położyli się na podłodze – zdecydowanie zasłużyli sobie na odpoczynek!
Dr Chen Jianping dodał jeszcze: „My nie tylko pracujemy i leczymy naszych pacjentów. Wykonujemy też wiele innych rzeczy, które nie są zauważane. Na sukces tej operacji pracował cały personel znajdujący się przy operacyjnym stole . Jest wielu genialnych chirurgów, którzy wykonują swoją pracę bez rozgłosu.”

Rodzina operowanego pacjenta wyraziła lekarzom niezwykłą wdzięczność za ich pracę i poświęcenie. Ci pracownicy szpitala okazali się prawdziwymi lekarzami z powołania, o których niestety coraz trudniej w dzisiejszych czasach…

Jeśli chcesz widzieć więcej ciekawych postów, polub nasz fanpage na Facebooku!