Huffington Post niedawno spotkał się z przedstawicielami firmy bieliźniarskiej Rigby & Peller. Firma ta jest w biznesie przez ostatnie 75 lat.

Candece Etafo, menedżer sklepu Rigby & Peller’s na 5th Avenue w Nowym Jorku, przekazał kilka ciekawostek na temat intymnych części garderoby.

pixabay.com

Zaleca się, aby wszystkie biustonosze były prane co trzy użycia i były dobrze odwirowywane. Brzmi trochę przesadnie, prawda?

Zapytany o szczegóły prania biustonoszy Etafo wyjaśnia:

Stanik rozciąga się podczas noszenia, dlatego częste pranie jest konieczne. Poza tym jest to część garderoby, która przylega do ciała i jest noszona każdego dnia. Pot i inne wydzieliny bezpośrednio wchłaniają się w niego. Skoro majtki zmieniamy każdego dnia, to dlaczego nie robimy tego również ze stanikiem?

Jeśli podejmujemy już temat częstości prania biustonoszy, to należy zastanowić się również nad tym w jaki sposób najlepiej to robić i czego używać?

Istnieje wiele produktów, które są reklamowane jako idealne detergenty do prania bielizny. Choć są to z reguły łagodne środki czyszczące, mogą sprawić, że Twój portfel stanie się znacznie szczuplejszy, a Ty nie będziesz mogła sobie pozwolić na kolejny piękny stanik.

pixabay.com

Zamiast wydawać pieniądze na drogie środki czyszczące poznaj kilka tańszych sposobów na wykonanie tej czynności. Najbardziej podstawową metodą jest pranie ręczne w zimnej wodzie z rozcieńczonym, delikatnym i naturalnym detergentem oraz wywieszenie biustonosza na świeżym powietrzu.

Jeśli nie lubisz wkładać wysiłku w pranie ręczne, możesz wrzucić staniki do specjalnego woreczka na bieliznę i umieścić go w pralce bez obawy o uszkodzenie. To doskonałe i ekonomiczne rozwiązanie, które pozwoli Ci zachować ulubioną bieliznę w dobrym stanie, mimo częstego prania.