W  koszalińskiej prokuraturze wciąż trwają czynności z zatrzymanym  mężczyzną. 39-latek podejrzany jest o próbę uprowadzenia 11-letniej  dziewczynki. Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 16. Dziewczynka  jechała rowerem ulicą Zwycięstwa na koszalińskim Rokosowie. W pewnej chwili drogę zaszedł jej bezdomny mężczyzna.

                                                                                                                                                                                                      

Dziecko udało się uratować

                                                                                                                                                                                             

Złapał  11-latkę za szyję i siłą zaczął ciągnąć w kierunku pobliskiego parku,  jednocześnie grożąc jej. - Na szczęście w pobliżu przejeżdżał mężczyzna,  który znał małoletnią, a także jej członków rodziny. Zainteresował się  tym, że dziewczynka idzie z obcą osobą i płacze. Natychmiast zatrzymał  swój pojazd i podbiegł do małoletniej — relacjonuje Monika Kosiec z  koszalińskiej policji.

Dzięki  reakcji sąsiada dziecko udało się uratować. Jednak w tym czasie  39-latek uciekł. Na miejsce wysłano policjantów kryminalnych i patrole,  które rozpoczęły poszukiwania napastnika.

Sprawca został zatrzymany

                                                                                                                                                                                             

-  Policjanci przez kolejne godziny sprawdzali przyległe ulice, przeglądali  monitoring miejski i z pobliskich punktów handlowych, aby ustalić  kierunek odejścia sprawcy. Przesłuchane zostały osoby, które mogły pomóc  w identyfikacji mężczyzny. Mundurowi sprawdzili również placówki i  miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne. Nawiązali współpracę z  instytucjami, które mogłyby przyczynić się do ustalenia tożsamości  mężczyzny — wylicza działania policjantka.

                                                                                                                                                                                             

39-latka  udało się zatrzymać niecałą dobę po zdarzeniu. Już wcześniej był  karany, jednak śledczy nie ujawniają za jakie przestępstwa. Jeszcze dziś  mężczyzna ma usłyszeć zarzuty. Jakie? Według wstępnych ustaleń wynika,  że będą dotyczyły przestępstwa na tle seksualnym, bo - jak słyszymy -  "do takich czynów najprawdopodobniej mężczyzna zmierzał".