Kiedy Rebekah Rupp z Morrison w Oklahomie była nastolatką, uważała, że opalenizna dodaje jej pewności siebie i używała łóżek opalających do sześciu razy w tygodniu, aby osiągnąć zdrowy blask, mimo że ludzie ostrzegali ją przed niebezpieczeństwami. 
 
Teraz 41-latka przyznaje, że rzadko dbała o twarz i po prostu używała chusteczek i wacików do oczyszczenia skóry. Dopiero pięć lat temu Rebekah rozpoczęła pracę w firmie zajmującej się pielęgnacją skóry, aby zarobić dodatkowe pieniądze, i odkryła, jak ważne jest stosowanie SPF.

W sierpniu 2018 roku Rebekah zauważyła ciemną plamę na policzku, więc w grudniu poszła do swojego dermatologa, aby ją sprawdzić. To wtedy dermatolog zauważył białą plamkę na czubku nosa Rebekah, którą natychmiast usunął i wysłał na badanie.  

Wyjaśniła:    

Na moim policzku pojawiła się ciemna plama, więc umówiłem się z moim dermatologiem, aby ją obejrzeć. 
Byłem zagorzałym fanem opalania. We wcześniejszych latach korzystała z solarium co najmniej pięć do sześciu razy w tygodniu. Inni mówili mi, że to źle dla mnie, ale dopóki mi się to nie zdarzyło - nigdy nie słuchałam. 
Uwielbiałem sposób, w jaki opalało mnie sztuczne słońce. Rozluźniło mnie, sprawiło, że poczułam się ładna i da mi blask, który kochałam.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nauczycielce powiedziano, że ma podstawnokomórkowego raka skóry i przeszła operację Mohsa w czerwcu tego roku w celu usunięcia dotkniętych warstw skóry. 
 
Rebekah została z dziurą w nosie, którą lekarze naprawili płatem skóry na czole, który przymocował żyłę od czoła do nosa. Nosiła płat przez cztery tygodnie, zanim w lipcu przeszła ostatnią operację rekonstrukcyjną.

Teraz Rebekah wzywa wszystkich do ochrony skóry, aby nie musieli przechodzić przez podobne doświadczenia. 
 
Powiedziała: 
 
Moją pierwszą radą dla wszystkich jest stosowanie kremów przeciwsłonecznych. Jeśli nie możesz znaleźć dobrego kremu przeciwsłonecznego, mogę Ci pomóc, ale prawdę mówiąc, każdy krem przeciwsłoneczny jest lepszy niż żaden. 
 
Ponadto zacznij chodzić do dermatologa przynajmniej raz w roku. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące jakichkolwiek miejsc na ciele, sprawdź to.