Dawid Żukowski – nowe ustalenia policji

– Policjanci znaleźli ciało chłopca na trasie między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim – poinformował w sobotę późnym popołudniem rzecznik Komendy Stołecznej Policji asp. szt. Mariusz Mrozek.

– Przewidziałem już kilka dni temu, że zwłoki zostaną znalezione – komentuje w rozmowie z Wirtualną Polską Brunon Hołyst, ceniony polski kryminolog. Jego zdaniem, ojciec zamordował dziecko, by zemścić się na jego matce.

– To była absolutnie zemsta. Syntetycznie ujmując ten problem, uczucie zemsty zwyciężyło uczucie miłości. Bo on kochał zarówno żonę, jak i dziecko. Ale zemsta dotyczyła żony, dziecko stało się ofiarą – mówi Hołyst.

Kryminolog nie ma żadnych wątpliwości, że mężczyzna skrupulatnie zaplanował zabójstwo syna. –Przygotowywał się do tej zbrodni 2 tygodnie. Po to poprosił o urlop w zakładzie pracy 

WP zapytała Hołysta również o miejsce znalezienia zwłok dziecka. – To jest najłatwiejszy sposób ukrycia zwłok: wrzucenie do wody. Sugerowałem, by nie szukać tylko w chwastach, lasach, ale trzeba zainteresować się także akwenami wodnymi, bo mogą kryć zwłoki – dodaje ekspert.