Inteligentni ludzie rzadziej się złoszczą

Rzadko zdarza Ci się kłócić z partnerem, postój w korkach nie doprowadza Cię do szewskiej pasji, a rzeczy, które nie idą po Twojej myśli przyjmujesz z dozą spokoju? Oczywiście, nawet geniusze czasem się złoszczą, ale osoby o wysokim ilorazie inteligencji wiedzą, kiedy nie warto tego robić.

Długoterminowe badania prowadzone na Uniwersytecie Michigan przeanalizowały 600 uczestników w ciągu 22 lat. Badacze chcieli sprawdzić, czy istnieje związek miedzy agresywnym zachowaniem, a niskim ilorazem inteligencji. Wyniki były jednoznaczne – skłonność do konfliktów i wysoki poziom agresji negatywnie wpływają na rozwój inteligencji.

Inteligentni ludzie nie uważają się za lepszych od innych

Niektórzy sądzą, że są lepsi od innych. Inteligentni ludzie nie wykazują zachowań homofobicznych, rasistowskich i nie szufladkują innych. Osoby o wyższym IQ są świadome swoich wartości i nie porównują się do innych. Chcą pomagać innym i cieszą się z ich sukcesów. Każda przegrana jest dla nich bardziej lekcją niż porażką.

Inteligentni ludzie potrafią przyznawać się do błędów

Wzięcie na siebie odpowiedzialności i konsekwencji swoich czynów jest oznaką siły i inteligencji. Błąd to nie grzech śmiertelny i pozwala nauczyć się czegoś nowego. Mądrzy ludzie zdają sobie z tego sprawę i są w stanie stanąć twarzą w twarz z własnymi decyzjami.

Inteligentni ludzie potrafią wczuć się w innych

Osoby z niskim ilorazem inteligencji mają skłonność do bycia egoistami. Zupełnie nie interesują ich potrzeby otoczenia i pozostają wobec niego obojętni. Osoby inteligentne rozumieją, że ludzie różnią się poglądami i zawsze starają się wczuć w sytuację innych. Są bardziej wrażliwi na ich potrzeby.

Inteligentni ludzie bywają złośliwi

Ludzie inteligentni, to często samotnicy. Zwykle mają wąskie grono bliskich przyjaciół i raczej nie lubią dopuszczać do siebie nowych ludzi. Ma to związek z przezornym bronieniem się przed fałszywością i intrygami. Osoby inteligentne bywają złośliwe wobec tych, którym nie ufają.