1. Melissa McCarthy

McCarthy zaczynała swoją karierę w stand-upie, więc nic dziwnego, że przez długi czas odnosiła sukcesy w roli aktorki komediowej. Wielu fanów kojarzy jej role w „Druhnach,” czy „Gorącym towarze.” W zeszłym roku, aktorka zaskoczyła wszystkich występując w poważnej i stonowanej roli Lee Israel w dramacie „Czy mi kiedyś wybaczysz?” Ten występ przyniósł jej nominację do Oscara.

2. Liam Neeson

Na początku kariery, Liam Neeson często występował w dramatach. Każdy zna go z filmów takich jak „Lista Schindlera, czy „Michaelu Collinsie.” Wraz z upływem czasu, aktor zaczął jednak stopniowo przenosić się do świata kina akcji, grając brutalnych twardzieli w serii „Uprowadzona,” czy w „Pasażerze.”

3. Emma Stone

Trudno w to uwierzyć, ale Emma zaczynała swoją karierę jako aktorka komediowa. Jej pierwsza większa rola w „Supersamcu” z 2007 roku sprawiła, że przez jakiś czas otrzymywała ona wiele ról „zabawnych, uroczych dziewczyn. Filmem, który pozwolił jej przebić się do świata ambitniejszej kinematografii były „Służące.”

4. Matthew McConaughey

Przez dużą część swojej kariery, McConaughey znany był przede wszystkim z komedii romantycznych. Pierwszą większą rolą, która pozwoliła mu pokazać swój warsztat dramatyczny był występ w „Prawniku z Lincolna” w 2011 roku. Od tego czasu, Matthew wielokrotnie potwierdzał swój kunszt, zdobywając nawet Oscara za rolę w „Witaj w klubie.”

5. Jennifer Aniston

Jennifer zdobyła ogromną popularność za sprawą występu w kultowym serialu „Przyjaciele.” Rola ta na długi czas zaszufladkowała ją jako idealną aktorkę do komedii i komedii romantycznych. W 2005 roku, zmęczona rutyną aktorka stopniowo szukała okazji do wykazania się w innych typach filmów. Jej najbardziej nieoczekiwana, a zarazem jedna z najlepszych ról, to Clare Bennet w dramacie „Cake.”

6. Shia LaBeouf

Występy w seriach „Transformers,” i „Indiana Jones” sprawiły, że LaBeouf miał przed sobą obiecującą karierę w blockbusterach. Jednak samemu aktorowi niezbyt odpowiadała taka przyszłość, więc postanowił stanowczo zerwać ze swoim dotychczasowym wizerunkiem i poszukać nowej drogi. Przez pewien czas brał udział w niezależnych produkcjach, a na dużym ekranie mogliśmy widzieć go w takich filmach jak „Gangster,” „Nimfomanka,” czy „Furia.”

7. Jonah Hill

2 lata temu, Hill zaszokował świat nie tylko zmianą wizerunku, ale także swojego profilu. Przez długi czas był on znany z ról w komediach takich jak „21 Jump Street,” czy „Supersamiec,” ale z czasem zaczął przyjmować bardziej poważne propozycje. Jego występy w „Rekinach wojny,” i „Bez obaw, daleko nie zajdzie” udowodniły, że Jonah to wielowymiarowy aktor.

8. Sandra Bullock

Także Sandra Bullock debiutowała na dużym ekranie za sprawą komedii romantycznych. Jej pierwsze filmy typu „Pogoń za milionami,” czy „Eliksir miłości”  nie odniosły sukcesu i mało kto o nich pamięta. Przełom w karierze Bullock nastąpił wraz z filmem akcji „Speed: Niebezpieczna prędkość,” w którym partnerowała ona Keanu Reevesowi. Rola w dramacie „Wielki Mike. The Blind Side” przyniosła jej uznanie krytyków w postaci Oscara i Złotego Globu.

9. Ben Stiller

Ben stał się sławny za sprawą swojego programu w MTV, „The Ben Stiller Show.” Występował on w wielu popularnych komediach takich jak „Zoolander,” i „Poznaj mojego tatę,” ale z czasem postanowił spróbować sił w innych klimatach i przeniósł się do kina niezależnego. Jego przełomem, dzięki któremu świat poznał go jako utalentowanego aktora dramatycznego, był film „Sekretne życie Waltera Mitty.”

10. Robert Pattinson

Wydaje się, że sam aktor nie wierzył, że uda mu się zerwać z wizerunkiem wampira Edwarda z sagi „Zmierzch.” Wcielił się w tę rolę czterokrotnie, przyznając potem, że nie czuł się z tym dobrze. Aby udowodnić, że jego talent sięga dalej niż bajki dla nastolatek, Pattinson starał się przyjmować wiele poważniejszych ról. Miał okazję zagrać u boku Christophera Waltza w „Wodzie dla słoni,” wystąpił w thrillerze „Mission: Blacklist,” a niedawno pojawił się w dramacie sci-fi „High Life.”

11. Tom Cruise

Kariera Toma kwitnie od wielu lat. W młodości został on zauważony przez Francisa Forda Coppolę, który obsadził go w „Wyrzutkach.” W wieku 26 lat zagrał on w ikonicznym „Rain Manie, a potem zabłysnął w głównej roli w dramacie „Urodzony 4 Lipca. Z czasem, aktor zaczął skłaniać się bardziej ku filmom akcji, co zapoczątkował jego występ w „Mission: Impossible.” Dziś jest on jedną z największych gwiazd kina akcji i mimo 56 lat na karku nie zwalnia tempa.

Źródło: brightside.me