O szczegółach ceremonii poinformował branżowy portal Filmpolski.pl, gdzie czytamy:

- Pogrzeb zmarłej w grudniu zeszłego roku w Australii aktorki Doroty Kwiatkowskiej-Rae rozpocznie się w piątek 7 czerwca o godz. 11.20 w kościele św. Wincentego a Paulo (drewniany) na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie przy ul. św. Wincentego 83. Po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej do grobu rodzinnego.

Nie żyje aktorka Dorota Kwiatkowska, odtwórczyni tytułowej Thais w filmie Ryszarda Bera z roku 1983. Aktorka zmarła 19...

Opublikowany przez Filmpolski.plCzwartek, 20 grudnia 2018

Dorota Kwiatkowska-Rae zmarła w Adelajdzie. Miała 61 lat. Do Australii przeprowadziła się w latach 80. Przedtem mieszkała w Wielkiej Brytanii. Obiecującą karierę w Polsce przerwała ze względu na małżeństwo. Potem nie miała już do czego wracać.

Zadebiutowała w 1978 r. główną rolą w filmie "Akwarele". Polska publiczność zapamiętała ją przede wszystkim z kontrowersyjnego "Thais" Ryszarda Bera. Choć wyemigrowała, co jakiś czas przyjeżdżała na gościnne występy w Polsce.

Kwiatkowska nie ukrywała, że żałuje wyjazdu z Polski. Nie sądziła, że rodacy tak szybko o niej zapomną. W ostatnich latach próbowała znów zaistnieć w świadomości Polaków. Niestety, jej występy w ojczyźnie ograniczały się do kilku epizodów w serialach m.in. "Pensjonacie pod Różą", "Na dobre i na złe", "Hotelu 52" oraz "Drugiej szansie". Kwiatkowska pojawiła się też w jednym z odcinków brytyjskiego "Doctor Who".

- Nie mogę, rzecz jasna, poświęcić czegokolwiek z życia rodzinnego, które jest mi drogie, na to tylko, by być aktorką, chociaż tak bardzo pragnę grać! Powiem szczerze: po przyjeździe do Adelajdy chciałam znów ułożyć swoje zawodowe życie. A więc od nowa pod górę. Nie mam siły - tłumaczyła w "Przeglądzie Australijskim".