Wstrząsający film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" został opublikowany w sobotę,11 maja 2019 roku, na kanale YouTube. W ciągu zaledwie kilkunastu godzin dokument obejrzało ponad 2,3 mln osób. Dziennikarz już zapowiedział sequel.

– Będzie kontynuacja "Tylko nie mów nikomu", bo mamy jeszcze historie, które chcemy opowiedzieć. Jesteśmy to winni osobom, które opowiedziały nam o swoich dramatach. Czujemy odpowiedzialność – powiedział na antenie PolsatNews Tomasz Sekielski.

Film "Tylko nie mów nikomu" pokazuje kolejne przypadki pedofilii w polskim Kościele. Autor dociera do ofiar księży i ukrytą kamerą nagrywa ich konfrontacje z oprawcami po latach. Oglądamy m.in. księdza Franciszka C., który był kapelanem prezydenta Wałęsy. Przyznaje się on do seksu z 12-latkiem. Dokument pokazuje też jak ofiary radzą sobie w codziennym życiu i w jaki sposób funkcjonują w społeczeństwie.

Po premierze filmu oświadczenia z przeprosinami dla ofiar molestowania wystosowali prymas abp Wojciech Polak oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

"Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie. (...) "Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła" - napisał prymas abp Wojciech Polak.

"W imieniu całej Konferencji Episkopatu pragnę jak najmocniej przeprosić wszystkie osoby pokrzywdzone. Zdaję sobie sprawę z tego, że nic nie jest w stanie wynagrodzić im krzywd, jakie doznali" – wyznał arcybiskup Gądecki.

Film "Tylko nie mów nikomu" został sfinansowany przez zwykłych Polaków, dzięki publicznej zbiórce. 2,5 tysiąca osób wpłaciło na jego produkcję łącznie ok. 450 tysięcy złotych.