6. Węzeł miłosny

Para leży zwrócona twarzami do siebie, a ich nogi przylegają do siebie tak, że tworzą węzeł marynarski. Przynajmniej na dziesięć minut… Po upływie tego czasu, gdy zakochani wkraczają w fazę głębokiego snu, „węzeł” najczęściej się rozwiązuje. Ta pozycja wskazuje na równość w związku, ale także na ukryte napięcie erotyczne.

7. Klasyczna łyżeczka

Przy tej pozycji kobieca potrzeba bycia tuloną zostaje zaspokojona: ona leży w miłosnym uścisku, a on, jak łyżeczka, przylega do niej całym swoim ciałem. Mężczyzna ma w przypadku tej pozycji okazję wykazać się swoim instynktem obronnym, sprawiając, że kobiecie jest ciepło, wygodnie i po prostu przytulnie.

8. Odwrócona łyżeczka

Mężczyzna udowadnia, że ma delikatniejszą stronę, jakiej kobiety często oczekują. To partnerka „chroni go”, zapewniając mu ciepły uścisk. Akceptuje tę przewrotną pozycję i nie poddaje męskości swojego partnera w wątpliwość – jest przecież kobietą nowoczesną.

9. Złączeni plecami

Klasyczna pozycja do zasypiania: para skierowana jest do siebie plecami. W ten sposób nadal utrzymują ze sobą kontakt, nadal jest między nimi bliskość, a jednocześnie żadna ze stron nie narzeka na brak przestrzeni. To rozwiązanie idealne, zapewniające komfort i intymność jednocześnie.

10. Kochankowie wolności

Pozycja niejako podobna do sypiania „na krawędzi”, a jednak zapewniająca partnerom bliskość i możliwość wzajemnego dotyku. W tym przypadku oboje potrzebują bardzo dużo przestrzeni, by dobrze się wyspać. I choć nie są owinięci wokół siebie, ich związku nie zagraża absolutnie nic – najprawdopodobniej będą żyli długo, szczęśliwie i nigdy nie będą niewyspani. Ja śpię w taki sposób. A Wy?

Gdy następnym razem ułożysz się w łóżku, koniecznie zwróć uwagę na to, jaką pozycję przybierasz. Może odkryjesz coś, o czym wcześniej nie wiedziałeś? Udostępnij ten tekst na Facebooku i pozwól innym, by przekonali się, co pozycja do spania mówi o życiu miłosnym.

Źródło:valentinbosioc.com