Od 7 dni trwa w Polsce strajk nauczycieli. Protestujący domagają się m.in. podwyżek oraz zmian w ścieżkach kariery i awansu. Z ich postulatami zgadza się wielu obywateli, którzy swoje wsparcie wyrażają przede wszystkim w internecie. Sprawa budzi jednak spore kontrowersje. Wiele osób zgadza się z tym, że nauczyciele powinni otrzymywać za swoją pracę godne wynagrodzenie, natomiast strajk – zwłaszcza w okresie ważnych egzaminów - nie zawsze odbierany jest pozytywnie. 

Aktorka Viola Kołakowska postanowiła powiedzieć otwarcie, co myśli na temat strajku nauczycieli. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała specjalne oświadczenie. Poruszyła w nim zarówno temat nauczycieli i ich powołania do pracy w zawodzie, ale także osób, które według niej wypowiadając się na ten temat mają na celu jedynie wypromowanie się.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 
Strajk nauczyli... Kolejna akcja pod która można się zareklamować, podpromowac, pokazać jacy jesteśmy społecznie zaangażowani i koniecznie pokazać,ze mamy cos do powiedzenia na każdy temat.Czasami mniej znaczy więcej naprawdę, dobrze czasem pomilczeć... - Jak ja słyszę jak wypowiadają się na temat strajku nauczycieli osoby, które nie maja dzieci w szkole to robi mi się słabo! Oczywiście ze powinni godnie zarabiać jak każdy obywatel tego prężnie rozwijającego się kraju. Czy ktoś jednak pomyślał ,ze wszystko co się teraz dzieje jest kosztem naszych dzieci,które w tym momencie są totalnie pominięte. Nie maja zajęć,szkoły i obowiązku, który jest najważniejszym dla nich i każdego dnia, staramy się im to przekazywać. Jaki wiec dajemy przykład? Dlaczego teraz w najważniejszym momencie roku szkolnego..? Czy to nie aby skrajny egoizm? Dzieci nie będą chodziły prawie miesiąc do szkoły to uważam jest skandal... i co później?? Szybko byle jak byleby zdążyc ze sprawdzianami kartkowkami i przerobieniem materiału...Ich nikt nie zapyta czy dadzą radę, maja dać i koniec... Gdzie wiec aspekt powołania i edukowania dzieci przez nauczycieli... ? Akurat teraz.. Jeszcze raz powtarzam-nauczyciele lekarze powinni godnie zarabiać by pomagać ludziom.To w końcu zawody z powołaniem a nie zarabiając godnie, nie mogą tego robić. Jak zwykle wszystko odbywa się czyimś kosztem szkoda, ze tym razem to są dzieci i ,ze Ci którzy nie powinni się na ten temat wypowiadać robią pokazowa szopkę ...

Post udostępniony przez  Viola Kołakowska (@violkakolakowska)

„Strajk nauczyli... Kolejna akcja pod która można się zareklamować, podpromować, pokazać jacy jesteśmy społecznie zaangażowani i koniecznie pokazać,ze mamy coś do powiedzenia na każdy temat. Czasami mniej znaczy więcej naprawdę, dobrze czasem pomilczeć... - Jak ja słyszę jak wypowiadają się na temat strajku nauczycieli osoby, które nie maja dzieci w szkole to robi mi się słabo!” - zaczęła swój wpis Kołakowska (pisownia oryginalna).

Aktorka zgodziła się, że nauczyciele zasługują na godne wynagrodzenie, ale strajkując w okresie egzaminów zapominają o dzieciach.

„Oczywiście że powinni godnie zarabiać jak każdy obywatel tego prężnie rozwijającego się kraju. Czy ktoś jednak pomyślał, że wszystko co się teraz dzieje jest kosztem naszych dzieci, które w tym momencie są totalnie pominięte. Nie maja zajęć, szkoły i obowiązku, który jest najważniejszym dla nich i każdego dnia, staramy się im to przekazywać. Jaki wiec dajemy przykład? Dlaczego teraz w najważniejszym momencie roku szkolnego..? Czy to nie aby skrajny egoizm? Dzieci nie będą chodziły prawie miesiąc do szkoły to uważam jest skandal... i co później?? Szybko byle jak byleby zdążyć ze sprawdzianami kartkówkami i przerobieniem materiału… Ich nikt nie zapyta czy dadzą radę, maja dać i koniec... Gdzie więc aspekt powołania i edukowania dzieci przez nauczycieli...? Akurat teraz” - pisała dalej wyraźnie wzburzona.

„Jeszcze raz powtarzam - nauczyciele lekarze powinni godnie zarabiać by pomagać ludziom. To w końcu zawody z powołaniem a nie zarabiając godnie, nie mogą tego robić. Jak zwykle wszystko odbywa się czyimś kosztem szkoda, że tym razem to są dzieci i, że Ci którzy nie powinni się na ten temat wypowiadać robią pokazowa szopkę” - podkreśliła pod koniec wpisu.