Na taką wersję wydarzeń zdecydowanie nie zgadza się kolejne pokolenie maturzystów. Choć młodzież podkreśla, że rozumie walkę podjętą przez nauczycieli, nie mogą pogodzić się z zabraniem im możliwości podejścia do matury.

Jak podkreślają 19-latkowie, ten egzamin jest najważniejszym testem w życiu wielu osób. Podsumowuje dotychczasową edukację i decyduje o tym, jak będą wyglądały ich plany na przyszłość. Maturzyści zarzucają nauczycielom, że ten strajk zamknie im możliwości, przez co nie będą mogli wkroczyć w dorosłe życie.

Choć matury rozpoczynają się 6 maja, istnieje ryzyko, że nauczyciele nie wrócą do tego czasu do pracy. Już w tej chwili pozostawili uczniów samych sobie, na miesiąc przed najważniejszym egzaminem, jaki ich czeka na tym etapie edukacji. W związku z tym, młodzież apeluje do wszystkich o wysyłanie wiadomości do szkół i Związku Nauczycielstwa Polskiego z prośbą o zawieszenie strajku na czas matur.

"Rozumiemy oczywiście walkę, jaką podjęli nauczyciele, jednak nie możemy dopuścić, aby z tego właśnie powodu odebrano nam szansę, jaką jest klasyfikacja i podejście do egzaminu maturalnego" - można przeczytać na stronie oficjalnego wydarzenia na Facebook'u o nazwie "Zawieszenie Strajku Nauczycieli Na Okres Matur 2019".

"Apelujemy zatem, aby każdy maturzysta (i nie tylko) wysłał poniższą wiadomość do swojej szkoły, oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego o zawieszenie strajku na ten czas" - kontynuują uczniowie.

"Zwracamy się do szanownego państwa z ogromną prośbą. Wiemy, że jako nauczyciele walczycie o godne wynagrodzenie finansowe za trud w przygotowanie nas do dorosłego życia, jednak zamykacie nam również państwo możliwość wkroczenia w nie. Z tego powodu zwracamy się z ogromną prośbą o zawieszenie strajku na czas klasyfikacji klas maturalnych oraz samych egzaminów dojrzałości" - piszą maturzyści.

Witajcie! Zapewne wiecie już z mediów, że tegoroczna matura stoi pod wielkim znakiem zapytania. Rozumiemy oczywiście...

Opublikowany przez NIE przeciwko odwołaniu maturyPiątek, 12 kwietnia 2019

W mediach społecznościowych, w których na bieżąco zarówno nauczyciele, jak i uczniowie informują o sytuacji, jest wiele komentarzy na temat tego, co obecnie dzieje się w szkołach. Jednak przesłanie tegorocznych maturzystów podsumowuje komentarz jednego z uczniów - po prostu "zawieście strajk".