"M jak miłość" odcinek 1436 - wtorek, 9.04.2019, o godz. 20.10 w TVP2

Los zadrwi z byłych kochanków "M jak miłość". Magda i Kamil spotkają się po 13-stu latach od ich burzliwego rozstania, ale przeznaczenie skaże ich oboje na śmierć. Tyle tylko, że w 1436 odcinku "M jak miłość" w przypadku Magdy bardzo szybko pojawi się nadzieja na oszukanie wyroku niebios.

Tuż po tym jak Magda zażyje narkotyki od Łukasza (Jakub Józefowicz), tabletki kokainy, które diler przez pomyłkę zmiesza a jej lekarstwami na serce, stanie jedną nogą nad grobem. Szanse na przeżycie Magdy będą niewielkie. Po przewiezieniu nieprzytomnej do szpitala trzeba ją będzie podłączyć do respiratora, bo zapadnie w śpiączkę.

Lekarz Chodakowskiej w 1436 odcinku "M jak miłość" uprzedzi Andrzeja Budzyńskiego (Krystian Wieczorek), że chore serce Magdy mogło zostać uszkodzone, a to będzie oznaczało niechybną śmierć!

W szpitalu u Magdy natychmiast zjawią się jej przyjaciele - Kinga (Katarzyna Cichopek), Anka (Weronika Rosati) i właśnie Kamil. Patrząc na walkę o jej życie Kamil powie do siebie, że pogodził się już z ich rozstaniem, z faktem, że nigdy nie będą razem, bo zostało mu niewiele czasu.

Kilka godzin później, w 1436 odcinku "M jak miłość", Kamil z testamentem w rękach i swoją dokumentacją medyczną odwiedzi swojego lekarza w centrum onkologii. Tam upewni się, że wkrótce umrze na raka. Choroba Kamila będzie w takim stadium, że nie będzie dla niego ratunku.

Byłemu kochankowi Magdy nie pozostanie nic innego jak powoli umierać. Poprosi pogrążoną w śpiączce Magdę, by mógł spędzić z nią te ostatnie chwile... Nie licząc na nic, oprócz przyjaźni i bliskości.