Najpierw jednak pogoda we wtorek przyniesie całkowite zachmurzenie. Temperatura będzie niska i w najcieplejszym momencie dnia (około godziny 16) wyniesie maksymalnie 5 st. C. Ale w kolejnych dniach ma być już coraz cieplej.

Już w środę i czwartek - za sprawą napływających z zachodu cieplejszych mas powietrza - termometry w Polsce pokażą od 9 do 14 kresek.

W weekend nawet 19 st. C

"Na weekend (od piątku do niedzieli) napływ mas powietrza zmieni się na południowo-zachodni i znad okolic Półwyspu Iberyjskiego 'buchnie ciepłem'. Stąd w zachodniej, a zwłaszcza w południowej Polsce termometry wskażą nawet 16 – 19 stopni, na pozostałym obszarze kraju od 10 do 15 st. C." - informuje Biuro Prognoz Cumulus.

Ale marzec to jeszcze zdecydowanie nie środek lata. W związku z tym nad całym krajem można się spodziewać stref frontowych i przelotnych opadów deszczu.

Dni pogodne i słoneczne przeplatać się będą z pochmurnymi.

Według najnowszy modeli pogodowych załamanie ma przyjść w poniedziałek (25.03)

Biuro Prognoz Cumulus informuje, że w całym kraju ochłodzi się i temperatura spadnie poniżej 10 kresek, wahając się od 2 do 4 st. C na północy i od 5 do 9 st. C w pozostałej części Polski.