Najsłynniejsza kucharka w Polsce znowu wdała się w ostrą wymianę zdań w internecie. Pod niewinnym zdjęciem eklerków z jednego z lokali Magdy Gessler, obserwująca profil restauratorki fanka napisała, że za cenę tych słodkości przygotowałaby obiad dla całej rodziny. Gessler swoją ripostą za jednym zamachem obraziła wszystkich beneficjentów programu 500+.

Cena 11 złotych za ciastko może szokować. Co prawda mamy pewność, że łakoć wykonany jest z najlepszych jakościowo składników, jednak wciąż to bardzo dużo jak na zasobność portfeli większości Polaków. Dlatego nie dziwi komentarz internautki, która pozwoliła sobie nieco dogryźć restauratorce z powodu cen w jej lokalach.

„Obawiam się, że w cenie jednej takiej eklerki, robię obiad dla siebie i dwóch synów :(” napisała. 

Jej komentarz zdobył sporą liczbę pozytywnych reakcji. Jednak to dopiero riposta Gessler wywołała prawdziwą burzę. 

„500 plus już nie ma?” – zapytała ironicznie restauratorka. 

Pobudka! Mam jeszcze eklerki! Zjedlibyście? ❤️❤️????

Opublikowany przez Magda GesslerWtorek, 12 marca 2019

Riposta restauratorki uruchomiła lawinę komentarzy. Jedni krytykują Gessler, że jej odpowiedź jest nie na miejscu. Ale pojawiło się wiele głosów, by wszystko traktować z przymrużeniem oka.

Magda Gessler ma szczęście być jedną z bardziej zamożnych gwiazd telewizji. Nie ulega wątpliwości, że za jej sukcesem i wysokimi gażami stoi ciężka praca. Niemniej jednak nigdy nie powinno to uprawniać do wyśmiewania się z tych, którym wiedzie się gorzej i korzystają ze wsparcia państwa.

Nie da się ukryć, że program 500+ pozwolił wyciągnąć wiele polskich rodzin z obszarów skrajnej biedy, stanowiąc dla nich pokaźny zastrzyk finansowy. Skorzystali na tym szczególnie najmłodsi - ubóstwo wśród dzieci w Polsce spadło w ostatnich latach o kilkadziesiąt procent.