W niedzielę w Gdańsku odbyły się wybory na prezydenta miasta.

TVN24 powołując się na PAP informuje, że do Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku dostarczono już ponad 60 spośród 196 protokołów obwodowych komisji wyborczych.

W niektórych z dokumentów niezbędne będzie wprowadzenie poprawek.

Wszystko wskazuje na to, że zwycięzcą wyborów jest p.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. "Nieoficjalne wyniki po zliczeniu głosów z 55 obwodowych komisji wyborczych mówią o jej 82-procentowym poparciu" - podaje stacja.

Członkowie Miejskiej Komisji Wyborczej mają nadzieję, że w poniedziałek rano uda się podać oficjalne wyniki wyborów. Mówi się, że mogą być one znane już w godz. 7-8 rano.

Jak informuje RMF FM, frekwencja na bazie 189 zatwierdzonych już protokołów wyniosła 48 proc.

Tragedia w Gdańsku

Przypomnijmy, że przedterminowe wybory prezydenta Gdańska były wynikiem zabójstwa dotychczasowego włodarza miasta Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia.

O fotel prezydenta ubiegali się p.o. prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz, reżyser Grzegorz Braun oraz działacz katolicki i przedsiębiorca Marek Skiba.

Według sondaży prowadzonych w niedzielę w Gdańsku, zdecydowanie najlepszy wynik uzyskała Dulkiewicz (aż 84 proc. głosów).

- Nie jestem drugim Pawłem, ale obiecuję kontynuować jego misję – powiedziała w niedzielę wieczorem na swoim wieczorze wyborczym Aleksandra Dulkiewicz.