Jak informuje tygodnik "Party" Justyna Żyła będzie bohaterką kampanii społecznej "Szczęśliwa mama". Była żona skoczka weźmie udział w szeregu spotkań z samotnymi matkami. Spotkania te będą odbywać się w małych miejscowościach. Panie będą miały okazję porozmawiać z psychologiem i z potencjalnym pracodawcą, czy z władzami miasta. W kampanii nie chodzi tylko o podtrzymanie na duchu samotnych matek. Celem jest też podniesienie samooceny kobiet, dla których los nie okazał się łaskawy. Dlatego też uczestniczki spotkań będą spotykać się z profesjonalną brafitterką, która pomoże w doborze bielizny w odpowiednim rozmiarze i kształcie.

- Zostałam twarzą kampanii społecznej "Szczęśliwa mama". Chcę pomagać kobietom samotnie wychowującym dzieci zawalczyć o bycie lepszą wersją siebie i o lepsze warunki pracy - stwierdziła w rozmowie z "Party" Justyna Żyła.

Do Justyny Żyły los też nie zawsze się uśmiechał. Rozpad jej małżeństwa był doświadczeniem, które mocno ją poturbowało. Świadczyła o tym jej aktywność w mediach społecznościowych. Wszystko zaczęło się od wpisu na Instagramie, w którym Justyna oświadczyła: - Tak, to prawda, ten Wasz wspaniały Piotr Żyła zostawił mnie, dzieci, bo nie potrafi żyć w rodzinie (połowa winy po mojej stronie, kiedy wyrzuciłam go z domu, jak mnie uprzejmie poinformował, że ma kochankę) nie mam zamiaru już kłamać.

Potem były jeszcze mocniejsze oskarżenia. Żyła pisała, że mąż pluł jej w twarz, groził pobiciem, szantażował i ukrywał to, że rzekomo narodziło mu się nieślubne dziecko. - Nasze dzieci traktowane są przez Ciebie jak zabawki - oskarżała kobieta i wypisywała jakieś historie, których rolę ofiar miały odgrywać też dzieci pary: syn Jakub i córka Karolina.

Z czasem Justyna uspokoiła się. Orzeczony w listopadzie 2018 roku rozwód zbiegał się w czasie z jej kolejnymi celebryckimi sukcesami. Podjęła współpracę z profesjonalnymi fotografami (jej zdjęcia pojawiły się wcześniej w 'Playboy'u"), a potem z producentami telewizyjnymi. W końcu dostała swój własny program w Active Family pt. "Justyna Żyła: Pierzemy brudy do czysta", a teraz widzowie będą mogli śledzić jej zmagania na parkiecie "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".