Podczas konwencji partii Wiosna Robert Biedroń stwierdził, że przez ostatnie kilkanaście lat Polacy mieli naprawdę ciężki wybór. "Z jednej strony dostawaliśmy politykę wykresów i wskaźników ekonomicznych (...). Prawa kobiet i mniejszości musiały poczekać, bo zawsze były ważniejsze sprawy do załatwienia, miliony ludzi, miliony z nas pozostawały z tyłu, a władza mówiła nam +zmień pracę, weź kredyt, wyjedź za granicę" - mówił założyciel partii Wiosna na warszawskim Torwarze. 

Z drugiej strony - podkreślił Robert Biedroń podczas przemowy w czasie niedzielnej konwencji - "dostaliśmy pokrakę demokracji, z łamaniem konstytucji, z odbieraniem praw kobiet, z tubą propagandową zamiast mediów publicznych z upartyjnioną administracją państwową, zamiast profesjonalnej służby cywilnej, z Rydzykiem na tronie, zamiast świeckiego państwa".

Robert Biedroń dodał, że gdy politycy walczą "tylko o swój kawałek tortu, zamiast dbać o dobro wspólne, państwo się degeneruje, liczy się tylko kto będzie miał więcej". "Wszyscy mamy dość tej wojny, nie damy im już więcej urządzać za nas Polski, oni nas wszyscy zawiedli" - po raz kolejny w zdecydowany sposób odciął się od przedstawicieli innych partii.

Jaki jest program partii Roberta Biedronia?

W ramach programu partii Wiosna Robert Biedroń zadeklarował wprowadzenie trzydziestodniowego limitu oczekiwania na lekarza specjalistę. "Po tym czasie każdy będzie mógł wybrać miejsce leczenia w sektorze prywatnym, za które zapłaci NFZ" - wyjaśnił. Biedroń zapowiedział także walkę ze smogiem. "Deklaruję, że do 2035 roku zamkniemy wszystkie kopalnie węgla i będziemy mieli najczystsze powietrze w naszej części Europy - nareszcie" - podkreślił.

Lider nowej partii, mówiąc o prawach zwierząt, ocenił, że kolejne rządy w tej sprawie "chowają głowy w piasek". "Dlatego utworzymy niezależny urząd Rzecznika Praw Przyrody, zlikwidujemy fermy zwierząt futerkowych, zabronimy wykorzystywania zwierząt w cyrkach, zatrzymamy bezmyślną wycinkę drzew, która niszczy nasze wielowiekowe dziedzictwo" - zadeklarował.

Podczas  konwencji Robert Biedroń poruszył także kwestię praw kobiet w Polsce."Przerwiemy piekło kobiet i w końcu zagwarantujemy kobietom prawo do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12. tygodnia" - zapowiedział. Zadeklarował również zapewnienie każdej kobiecie - niezależnie, czy jest mieszkanką dużego miasta czy niewielkiej wsi - dostępu do bezpiecznej opieki medycznej.

 Jak podkreślił Robert Biedroń, każda kobieta w Polsce musi mieć dostęp do europejskich standardów. "Wprowadzimy te europejskie standardy także do opieki okołoporodowej. Zagwarantujemy dostęp do nowoczesnej antykoncepcji, w tym nareszcie do tabletki +dzień po+" - zapowiedział polityk. Obiecał ponadto likwidację klauzuli sumienia, rzetelną edukację seksualną, gwarantowane znieczulenie przy porodzie i pełne finansowanie in vitro.