1. Wódka do dezynfekcji

freepik.com

Wódka to naturalny środek dezynfekujący  i antyseptyczny.Może być stosowany w leczeniu bólu zębów, ran, a także podczas czyszczenia domu. W rzeczywistości będziesz zaskoczony tym, ile produktów do czyszczenia domu, higieny i pielęgnacji zawiera alkohol w swoich składnikach.

2. Zmniejsza poziom stresu

Być może słyszałeś, że czerwone wino jest naturalnym środkiem relaksującym? Wino jest jednak niczym w porównaniu z wódką, która, jak udowodniono naukowo, łagodzi napięcie lepiej niż czerwony trunek.

3. Przyczynia się do higieny jamy ustnej

pinterest.com

Wspomnieliśmy już, że wódka może ukoić ból zęba, ale może również pomóc w higienie jamy ustnej. Jej właściwości bakteriobójcze pomagają w walce z przykrym oddechem.


4. Jest dobra dla serca

Wódka możezwiększyć przepływ krwi w organizmie, a wpewnym stopniu zapobiega również zakrzepom, udarom i innym chorobom serca. Wódka może również pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Warto pamiętać jednak, że każdy lek w nadmiarze szkodzi!

5. Może łagodzić objawy wywołane przez artretyzm

freepik.com

Pacjenci, którzy cierpieli nareumatoidalne zapalenie stawów i pili regularne niewielki ilości wódki przez cały miesiąc, odczuwali mniej bólu i dolegliwości zapalnych związanych z chorobą.

6. Może być stosowany jako produkt do pielęgnacji skóry

Wódka działa jak naturalny środek ściągający lub tonik, a ze względu na swoje właściwości dezynfekujące, może głęboko oczyścić pory.Pamiętaj, aby przed zastosowaniem najpierw rozcieńczyć ją z wodą w proporcji przynajmniej 1:1. Wódka może także wyleczyć trądzik dzięki swoim właściwościom wysuszającym i oczyszczającym. Nie stosuj tej metody, jeśli masz szczególnie suchą lub wrażliwą skórę.

7. Zmniejsza ryzyko związane z cukrzycą

pixabay.com

W przeciwieństwie do piwa lub wina, kieliszek wódki może faktycznieobniżyć poziom cukru we krwi. Dla osób, które mają problemy z utrzymaniem właściwego poziomu cukru we krwi wódka będzie lepszym wyborem.