freepik.com

Dobrze jest raz na jakiś czas przyjrzeć się sobie i ocenić swoje zdrowie. To, co dzieje się w Twoim ciele i jak się czujesz, jest bezpośrednim odbiciem stanu zdrowia.

Oto 6 najczęstszych rzeczy, które ciało może powiedzieć o swoim zdrowiu.

#1 Suche usta – jeśli często napotykasz ten problem, może to sygnalizować reakcję alergiczną lub odwodnienie

Kiedy jest wywoływana przez alergię, określa się ją mianem alergicznego zapalenia warg. Do najczęstszych przyczyn należą kosmetyki do ust, leki, produkty do higieny jamy ustnej, metale i żywność, według Nowozelandzkiego Towarzystwa Dermatologicznego.

#2 Obrzęk stóp nie jest rzadkością. W rzeczywistości można się tego spodziewać, gdy kobiety są w ciąży lub po tym, jak ludzie spędzają niezliczone godziny na nogach

Jednakże,gdy nie ma oczywistej przyczyny, może to oznaczać niewydolność serca. Ten stan charakteryzuje się niewydolnym pompowaniem serca, co powoduje zatrzymanie płynów.


#3 W normalnych warunkach język powinien być różowy, wilgotny, a kubki smakowe powinny być widoczne

Jeśli Twój język jest suchy i blady, może to wskazywać na niedobór żelaza. Szybkie badanie krwi powie Ci, czy poziom żelaza jest zbyt niski.

#4 Twój pot i jego zapach mogą dostarczyć wielu informacji na temat ogólnego stanu zdrowia

Na przykład poziom cukru we krwi może być nieprawidłowy, jeśli pot przybiera zapach acetonu. Dr Lawrence Wilson stwierdza, że osoby z cukrzycą mogą również mieć słodki zapach ze względu na gromadzenie się cukru na skórze. Problemy z wątrobą lub nerkami mogą występować, jeśli pachnie jak amoniak.

freepik.com

#5 Jeśli brwi stają się rzadkie, może to być spowodowane chorobą tarczycy, jak twierdzi David Wolfe

Może się to zdarzyć zarówno w przypadku nadczynności, jak i niedoczynności tarczycy. Kiedy choroba tarczycy jest winna, zwykle zauważasz, że zewnętrzna część twoich brwi zaczyna słabnąć.

#6 Jeśli kobietom rosną włosy tam, gdzie zwykle nie, może to sygnalizować problem ze zdrowiem

Jednym z najczęstszych powodów tego jest zespół policystycznych jajników. Ten stan charakteryzuje się różnymi problemami metabolicznymi i nierównowagą hormonalną.Nieprawidłowy lub nadmierny wzrost włosów jest generalnie spowodowany zbyt dużym wydzielaniem hormonów męskich. Włosy mogą rosnąć na twarzy, plecach i uszach.

To najpopularniejsze dolegliwości na które nie zwracamy uwagi, bo przecież jakoś to będzie. Tymczasem są to wyraźne sygnały naszego organizmu, że potrzebuje naszej pomocy.