Do tragedii doszło kilka minut po godzinie 14:30. Na nagraniu przesłanym TVN-owi widać, jak szynobus dosłownie zmiata z volkswagena, który znalazł się na torach. Maszyna zatrzymała się dopiero 150 metrów dalej.

Trwa akcja ratunkowa. Z pierwszych ustaleń wynikało, że w aucie prawdopodobnie podróżowały cztery osoby, z czego trzy zginęły na miejscu. Niedługo później z policji dotarła informacja, że w volkswagenie jechały jednak trzy osoby - informuje portal rzeszow-news.pl. Dwie nie żyją, jedna w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Niestrzeżony przejazd

Przyczyny tragedii wyjaśni policja. Na nagraniu udostępnionym przez TVN widać jednak biały bus stojący tuż za przejazdem kolejowym. Mógł on ograniczyć widoczność kierowcy volkswagena.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie na tym przejeździe. W kwietniu minionego roku ciężarówka zjechała z torów tuż przed pojawieniem się pociągu.

DK 9 zablokowana. Objazd

Na miejscu wypadku pracują policjanci i strażacy, są również ekipy pogotowia ratunkowego. Droga krajowa nr 9 jest zablokowana, przed przejazdem tworzą się ogromne korki. Policja kieruje na objazd przez Zaczernie.