Jest to przestroga dla każdego!

Badania na seniorach przeprowadził profesor gerontologii Karl Pillemer,który zebrał rady senioróww książce „30 Lessons for Living: Tried and True Advice from the Wisest Americans”.

Jak żyć, aby niczego potem nie żałować?

#1 Miej odwagę być sobą

Osoby starsze zdecydowanie stawiały to na pierwszym miejscu. Ważne, żebyś żył tak, jak chcesz tego Ty. Niezależnie od tego, czy oznacza to poniesienie ryzyka.

via GIPHY

#2 Nic nie jest ważniejsze od miłości

Na pewno nie pokonają jej nawet pieniądze. Ważne jest, aby otaczać się osobami, które kochamy i które kochają nas! Doświadczanie prawdziwych emocji nie jest na sprzedaż, tak więc doceń osoby, które poświęcają Ci swoje serce.

via GIPHY


#3 Nie odkładaj planów na później

„Byłem przekonany, że będę miał jeszcze mnóstwo czasu na spełnianie marzeń. A tymczasem z niczym nie zdążyłem” – te słowa także padają bardzo często podczas ostatnich rozmów. Niezależnie od tego, jakie są Twoje plany, pamiętaj, że czas biegnie nieubłaganie.

via GIPHY

#4 Nie żyj przyszłością, ani przeszłością

Zawsze koncentruj się na teraźniejszości! Zmieniaj ją tu i teraz. Nie czekaj aż życie przeleci Ci przez palce tylko dlatego, że myślami jesteś obecny w czasie, który już minął bądź nadejdzie.

via GIPHY

#5 Nie chowaj urazy

„Chciałbym wybaczyć wszystkim, którym powinienem był wybaczyć dawno temu” – zapewniają w ostatnich chwilach ci, których przez lata chowali nienawiść. Duma jest znacznie gorsza od wybaczenia. Niestety, ludzie rozumieją to zbyt późno.

Zgodzisz się z tymi pięcioma punktami? A może chciałbyś dodać coś od siebie?

Napisz do nas w komentarzu!