Ale chyba nikt nie pomyślałby, że nie wie do czego służą majtki prawda?Okazuje się, że wielu z nas wciąż popełnia błędy dotyczące bielizny. Nie przejmuj się jeśli zdarzyły się one również Tobie! Właśnie po to wyjaśniamy pewne rzeczy, aby więcej nie powtórzyć takich gaf ;).

#1 Nastawiasz swoją bieliznę na odwirowanie

Czasami nasza bielizna jest droga, a jeśli chcemy kupić koronkowy stanik lub delikatne majtki, tym bardziej musimy pamiętać o odpowiednim traktowaniu bielizny. Na pewno pierzesz majtki, skarpetki oraz biustonosze w pralce, ale jedno co musisz wiedzieć to to, żepodczas odwirowania materiał z jakiego wykonana jest bielizna może się kurczyć, rozciągać i niszczyć.Pamiętaj także, aby podczas prania bielizny w pralce zawszeumieścić ją w specjalnej siateczceoraz ustawić pralkę na delikatny cykl. Po wyciągnięciu bielizny zpralki lepiej powieś ją na suszarce, a nie ustawiaj trybu odwirowania.

#2 Dobieraj odpowiednią bieliznę do swoich ubrań

youtube.com

Każdy z nas czasami nie przemyśli tego co na siebie założy i w pośpiechu wyciąga z szuflady pierwszą lepszą parę majtek. Pamiętaj jednak, żedo legginsów czy spodni na siłownie lepiej ubrać bezszwowe majtki,które nie będą prześwitywać i będą wygodniejsze. Z koleido zwiewnej sukienki warto ubrać delikatniejszą bieliznę, która nie będzie odcinać się w pasie.

#3 Białe majtki do białych spodni lub spódnic

Oczywiście większą gafą byłoby założenieczarnych majtek lub tych w intensywnym kolorze, jednakbiała bielizna do jasnych, obciskających spodni lub ołówkowej spódnicy to również kiepski pomysł. Jeśli decydujesz się na jasne ubranie zdecydowanie lepiej jest założyć bieliznę o cielistym kolorze np. beżowe lub kremowe majtki. Taka bielizna będzie znacznie mniej widoczna niż ta w kolorze białym.

#4 Nosisz koronkową bieliznę w upały

Oczywiście, koronkowa bielizna jest niesamowicie kobieca, jednak noszenie jej w upalne dni mogą doprowadzić do infekcji miejsc intymnych. Noszenie bielizny z siateczki lub sztucznego wzoru koronki może sprawić, że zaczniesz pocić się w miejscach gdzie raczej nie chcesz się pocić. Nadmierna wilgotność może doprowadzić do rozwoju grzybów i nieprzyjemnych infekcji. Pamiętaj, w lecie lepiej postawić na majtki wykonane w 100 % z bawełny.

#5 Zapominasz o praniu swoich biustonoszy

Czy wiesz, żetwoje biustonosze powinny być prane co trzy założenia? Okazuje się, także że tego samego biustonosza nie powinno nosić się trzy dni pod rząd, ponieważ może to spowodować przedwczesne rozciąganie się materiału. Dodatkowo wiele kobiet nie potrafi odpowiednio dobrać bielizny do kształtu i rozmiaru swojego biustu. Jeśli masz z tym problem warto odwiedzić brafitterkę lub dobry sklep z bielizną.Biustonosze należy wymieniać średnio co 3 miesiące! Po tym czasie ramiączka oraz zapięcia są już zużyte i nie trzymają biustu tak jak powinny.

#6 Używasz złego zapięcia w biustonoszu

Na pewno zauważyłaś, że większość biustonoszy ma trzy pary zapięć, ale czy wiesz dlaczego? Oczywiście producenci bielizny wiedzą, że z czasem materiał się rozciąga, a żebyś nie musiała wyrzucać biustonosza zbyt szybko, wystarczy że z czasem zaczniesz zapinać go na inne haftki. To oznacza, żepowinnaś zacząć nosić biustonosz na pierwszym zapięciu, a w miarę upływu czasu, zmienić na ciaśniejsze. Kiedy czujesz, że pasek staje się zbyt luźny, nadszedł czas, aby wymienić swój biustonosz na nowy.

#7 Zbyt często nosisz stringi

Stringi mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak jeśli znajdujesz się w tej pierwszej grupie musisz wiedzieć, żeten typ bielizny nie cieszy się zbyt dużym uznaniem w środowisku medycznym. Ten rodzaj majtekprzenosi bakterii E.coli z odbytu w kierunku pochwy, a także powoduje wieleinfekcji miejsc intymnych.Lepiej nie zakładaj codziennie stringów i pamiętaj, żeby w nich nie spać.

Wiedziałaś wcześniej o tych błędach? Zdarzyło Ci się popełnić, któryś z nich?