Wokalista już nie raz był widywany w sportowych, luksusowych i drogich samochodach. Wizerunek tak popularnego muzyka wymaga, żeby pokazywać się w pojazdach topowych producentów. Tym razem Michał zdecydował się na sportową odmianę bawarskiego coupe.

Muzyk w tym roku dorobił się swojego pierwszego miliona i najwidoczniej przypieczętował to zakupem nowego BMW serii 4 Coupe. Egzemplarz Michała wyróżnia się opcjonalnym zewnętrznym wyposażeniem, jakim jest wizualny pakiet M Performance. BMW słynie między innymi z szerokiej gamy silnikowej swoich samochodów. Seria 4 jest dostępna w aż 6 wariantach silnikowych, a jeśli najdzie nas ochota, każdą z tych wersji możemy otrzymać z napędem na wszystkie koła (xDrive).

BMW serii 4 Coupe

Cennik takiego auta otwiera 2-litrowa jednostka benzynowa o oznaczeniu 420i, która dysponuje mocą 184 KM, a cena egzemplarza ze skrzynią manualną to blisko 180 tys. złotych. Swoje miejsce w salonie BMW znajdą również miłośnicy silników wysokoprężnych, ponieważ i taki wariant jest dostępny w salonach - 420d to odpowiednik benzynowej jednostki, który ze skrzynią manualną zaskoczy nas mocą 190 KM. Cena za podstawową wersję z silnikiem diesla wynosi już 16 tys. więcej od poprzednika.

Długo by się rozpisywać nad każdym wariantem, ponieważ w połączeniu z opcjonalnym napędem 4x4 jest ich aż 11. Ceny w salonach to przedział od blisko 200 tys. do prawie 300 tys. złotych za wersje podstawowe. Przechodząc płynnie do najdroższych i zarazem najszybszych wersji, w ofercie benzynowej oraz wysokoprężnej widnieje jeden topowy model.

440i xDrive Coupe to najdroższy benzynowy wariant w całym konfiguratorze. Cena z opcjonalną sportową automatyczną skrzynią biegów zamyka się w kwocie 282 300 zł bez dodatków. Oznaczenie 440i informuje nas, że mamy do czynienia z 3-litrowym silnikiem o mocy 326 KM. Najdroższa w cenniku okazał się diesel o oznaczeniu 435d xDrive o mocy 313 KM i kosztujący 290 530 tys. złotych.

Cena egzemplarza Michała Szpaka, w momencie gdy auto było nowe zdecydowanie wyniosła ponad 200 tys. zł. Zobaczcie w naszej galerii, jak prezentuje się BMW serii 4 artysty.

Źródło: SE.pl