Nova Galaxia mieszka w Virginii. Amerykanka ze smutkiem wspomina młodzieńcze lata. To wtedy zaczęły się jej problemy z zarostem. Przez nadmierne owłosienie była wyśmiewana i dręczona przez rówieśników. – Kolega z liceum wskazał na moją twarz i powiedział, że mam gęstszą brodę niż on – wspomina 26-latka. – Zaczęłam golić się każdego dnia przed szkołą. Wpadałam w panikę, gdy zapomniałam tego zrobić. Nie mogłam znieść widoku zarostu – opowiada. – To bardzo wpłynęło na moją pewność siebie. Nie mogłam spać, bałam się, że ktokolwiek dotknie mojej twarzy, bałam się, że odkryje mój problem. To był mój mroczny sekret. Presja społeczeństwa sprawia, że kobiety się depilują i próbują się dostosować. Bałam się, że jeśli moje włosy odrosną, ludzie wezmą mnie za dziwadło – dodaje.

Wszystko zmieniło się w 2012 roku. Wtedy to Nova Galaxia poznała modelkę Ash Byrd (25 l.). Odważyła się zaprosić ją na randkę. – Zobaczyłam ją na wybiegu i pomyślałam: „jaka słodka”. Gdy porozmawiałyśmy, zdałam sobie sprawę, jak wiele nas łączy. Umówiłyśmy się, a trzy miesiące później razem zamieszkałyśmy – tłumaczy Amerykanka. Do tamtej chwili 26-latka goliła twarz, plecy, klatkę piersiową i nogi. Miłość sprawiła, że kobieta przestała się wstydzić swojego wyglądu. Nova Galaxia opowiedziała wybrance o swojej chorobie. „Kocham Cię bez względu na wszystko” - usłyszała. – Zdałam sobie sprawę, że nie jestem sama i wszyscy kochają mnie za to, jaka jestem, a nie jak wyglądam – wyjaśnia.

Obecnie Nova Galaxia jest dumna ze swojej brody. W ubiegłym roku kobieta zaprezentowała się z nią na imprezie charytatywnej. – Na początku się bałam. Teraz kocham swój zarost. Stosuję szampon i odżywkę. Upewniam się, czy jest dobrze wyszczotkowana. Chcę, by wyglądała jak najlepiej – mówi. – Kocham jej brodę. Jest częścią naszego związku – dodaje partnerka Amerykanki, Ash Byrd. Nova Galaxia działa na rzecz podnoszenia świadomości na temat zespołu policystycznych jajników, czyli zaburzeń hormonalnych, które zdiagnozowano u niej, gdy miała 16 lat.