Jednak mamy jedną dobrą informację dla każdego kierowcy, który swoje auto kupił w USA lub Japonii. Auta pochodzące z tamtych rejonów, mają inny wymiar tablic rejestracyjnych, dlatego stwarzały one kłopot dla kierowców. Za pewien czas już nie będzie tego zmartwienia i kłopot zniknie. 

1 Lipiec - Czas zmian

Już od 1 lipca 2018 roku, każdy posiadacz samochodu, będzie mógł zamówić tablicę rejestracyjną w takim wymiarze, jakim będzie mu pasowało. 

Od 1 lipca będzie można zamawiać tablice z czcionką zwężoną i tablice o innych wymiarach niż standardowe, czyli tak zwane tablice amerykańskie - informuje w rozmowie z TVN24bis Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.
TVN24bis.pl donosi, że kierowcy, którzy mieli problem z wielkością tablic rejestracyjnych, musieli je wyginać, aby normalnie mieściły się w odpowiednim miejscu. Jak na razie nie mamy takiej informacji,   czy za taką tablicę będziemy musieli zapłacić.

Ministerstwo również, żąda zmian dotyczących spraw z rejestracją samochodów. Stwierdzili, że dobrym rozwiązaniem, byłoby umożliwić rejestrację aut w miejscu, gdzie je zakupiliśmy. Będzie to lepsze rozwiązanie niż, rejestrowanie aut tam, gdzie są zameldowani.

Nie wiemy jeszcze, czy w ogóle dojdzie do takich zmian i kiedy. Miejmy nadzieję, że taka zmiana wejdzie, bo jakby nie patrzeć jest bardzo przydatna.