Komary to zdecydowanie najbardziej wkurzające zwierzę, które zaczyna odwiedzać nas już wiosną. Jak dobrze wiemy, są one totalnie wszędzie, gdziekolwiek nie spojrzymy to zobaczymy Komara. Potrafią być bardzo nieprzyjazne i denerwujące. 

Komary nie tylko są straszliwie wielkie, ale również niebezpieczne. Ukąszenia komarów nigdy nie należały do przyjemnych rzeczy. Każdy z nas zapewne próbował nie raz pozbyć się ich ze swojego mieszkania, lecz bezskutecznie.

Komary i nasza grupa krwi

Nasza grupa krwi ma bardzo dużo znaczenie. To właśnie ona decyduje o tym, jak często jesteśmy ofiarami komarów. Wszystkie informacje na ten temat podchodzą od entomologa Prof. Jonathan'a Day'a pochodzącego z Florydy. Stwierdził, że ludzie wysyłają sygnał komarom o swojej grupie krwi, dlatego właśnie oni są najczęstszymi ofiarami komarów.

Ludzie, którzy wysyłają sygnał komarów, są posiadaczami określonych grup krwi i dlatego właśnie oni są najczęstszym celem dla komarów. Zastanawiacie się jakie grupy krwi są najbardziej narażone na ataki, ze strony komarów?

Komary i ich ulubione grupy krwi

Komary najbardziej sobie cenią grupę krwi ''0''. Ludzie z tą grupą krwi, są bardziej podatni na ukąszenie komarów, niż ludzie z grupą ''A''. Pomiędzy tymi dwoma grupami znajduje się grupa krwi ''B''.

Ludzie, którzy nie wysyłają sygnału o swojej grupie krwi, mają bardzo wielkie szczęście, ponieważ komary będą mniej zwracać uwagę na nie, przy czym nie będzie dochodziło do częstych ukąszeń, jak w przypadku wyżej wymienionych grup krwi.

Po co i dlaczego komary nas gryzą?

Musicie wiedzieć o tym, że nie tylko nasza grupa krwi decyduje o tym, czy nasz komar ugryzie czy nie. Ludzie, którzy pocą się bardzo często, są szczególnie narażone na to, że to właśnie do nich komary się przyczepią i będą chciały je ukąsić. Nasz pot w swoim składzie zawiera kwas mlekowy, który jest uwielbiamy przez wielką ilość owadów, w tym komary.

Przede wszystkim przed ugryzieniami komarów powinny chronić się osoby zażywające alkohol i kobiety w ciąży. Podczas takie ukąszenia, takim osobą podwyższa się znacznie temperatura ciała, co może bardzo źle wpłynąć na nas. Kobiety w ciąży i ludzie po alkoholu zawsze wydychają więcej dwutlenku węgla, która jest uwielbiamy przez komary. Pamiętajcie, że komary również przenoszą wiele chorób, które mogą tylko nam zagrozić.