Mówi się, że każdy obraz jest wart tysiąca słów, ale co można powiedzieć o tych fotografiach? Są warte znacznie więcej. Historie, które stoją za tymi zdjęciami są naprawdę straszne, a niektóre niepokojące.

Wiele z nich zostało zrobionych zanim wydarzyło się coś tragicznego. Kiedy pomyślisz sobie o tym, czego nie wiedzieli bohaterowie tych fotografii, dostaniesz dreszczy.


1. John Lennon i Mark David Chapman.
Jest to jedno z ostatnich znanych zdjęć Johna Lennona tuż przed śmiercią. Widać na nim, jak daje autograf swojemu gorliwemu wielbicielowi. Nie wiedział wówczas, że tym zapatrzonym fanem był Mark David Chapman, człowiek, który później zamordował Lennona.
2. XIX-wieczna rodzinna fotografia.
Zdjęcia z tego okresu są tak niewyraźne, ponieważ proces ich tworzenia zajmował bardzo dużo czasu i rozmycie jest efektem poruszania się ludzi. Na tej fotografii można dostrzec, że dziewczyna nie jest niewyraźna, a to dlatego, że dzień wcześniej zmarła.
3. Klaun Pogo.
Trzeba przyznać, że faktycznie to nie jest najsłodszy klaun w historii, ale kto by pomyślał, że Pogo okaże się być seryjnym mordercą i gwałcicielem?! John Wayne Gacy – bo tak się nazywał w rzeczywistości, w ciągu dnia występował jako klaun. W latach 70 dokonał ponad 30 zbrodni na młodych chłopcach.
4. Zdjęcie klasowe.
To wygląda jak normalne szkolne zdjęcie z lat 90. Nic w nim niezwykłego. Do momentu aż nie spojrzymy w lewy górny róg, w którym widać chłopców z karabinami skierowanymi w aparat. Ci młodzi mężczyźni to Eric Harris i Dylan Klebold, którzy zaczęli strzelać do ludzi w szkole, 1999 rok.
5. Travis Alexander.
To senne spojrzenie zostało uchwycone przez dziewczynę tego chłopaka. Jest to jego ostatnie zdjęcie. Chwilę później Travis Alexender został zaatakowany przez swoją ukochaną i zastrzelony.
6. James Bulgar.
Ten 2-letni chłopiec widoczny na tej kamerze przemysłowej to James Bulgar. Chwilę później został porwany i zamordowany przez dwóch dziesięcioletnich chłopców, którzy stali się najmłodszymi skazanymi mordercami XX wieku.
7. Omagh Bombing.
Zdjęcie ojca i córki zrobione 15 sierpnia 1998 roku tuż przed tym jak czerwony samochód wybucha i zabija 29 osób. Dokonała tego Irlandzka Armia Republikańska.
8. Kult Bramy do Niebios.
Zdjęcie członków sekty, którzy wierzyli w słowa swojego przywódcy, który powiedział, że świat się kończy i muszą popełnić zbiorowe samobójstwo. Dzięki temu będą bezpieczni i zostaną przetransportowani do jakiegoś nieziemskiego statku kosmicznego.
9. Tyler Hadley.
Tyler Hadley zamordował swoich rodziców. Spędził 3 godziny na czyszczeniu krwi i ukrywaniu ciał przed imprezą, którą chwilę później zrobił. Zdjęcie wykonane na domówce, Floryda.