23 lutego mężczyzna o nieustalonej dotąd tożsamości, usiłował popełnić przestępstwo na tle seksualnym. - Około 30-letni mężczyzna chciał podstępem doprowadzić dziecko do innej czynności seksualnej - potwierdzają policjanci, którzy opublikowali portret pamięciowy zboczeńca i opisują jego metodę działania

- Mężczyzna ma około 30 lat, jest brunetem. Porusza się samochodem marki volkswagen golf koloru szarego lub srebrnego. Usiłując popełnić przestępstwo nawiązuje kontakt z dziećmi i pyta o drogę. Następnie nalega, żeby dziecko weszło do jego samochodu. Prosi, aby jechać wraz z nim  i wskazywać trasę dojazdu do jakiegoś wcześniej obranego celu. Kiedy małoletni znajdzie się już w aucie, nieznajomy proponuje mu wykonanie innych czynności seksualnych w zamian za prezent lub pieniądze - mówią mundurowi.

Z uzyskanych przez policję informacji wynika, że mężczyzna był widziany w lutym br. w rejonie szkół gimnazjalnych w Pyskowicach. Osoby, które rozpoznają podejrzanego, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gliwicach: e-mail: [email protected] telefon całodobowy 32 33 69 255, telefon alarmowy 997. Policjanci gwarantują anonimowość.

Źródło: fakt.pl