Teraz całą sytuację, a przede wszystkim reakcję Edyty postanowiły skomentować inne znane panie polskiego show biznesu. Głos w tej sprawie zabrały m.in. Paulina Młynarska, Sylwia Chutnik, Dorota Wellman czy Kazimiera Szczuka.

Gratuluję Edycie. Jestem z niej dumna, bo wykazała się niesamowitym refleksem. Nie można łapać kobiet za pupę, nawet jeżeli są seksowne. Ich łączy praca! Mam nadzieję, że wiele kobiet nauczy się od Edyty takiej stanowczej reakcji na niepożądane zachowanie. Wiele kobiet nie ma odwagi, ale muszą brać przykład z Edyty, by coś się w zachowaniu mężczyzn zmieniło– zaznacza 48-letnia Paulina Młynarska, polska aktorka, dziennikarka i prezenterka radiowa.

Powinnyśmy reagować zdecydowanie i jasno tak jak Edyta. Wspieram ją w stu procentach! To normalna reakcja obronna. Nic nie usprawiedliwia zachowania Donatana. Myślę, że on chciał wykorzystać sytuację, że był z nią w miejscu publicznym. Myślał, że mu się upiecze i zrobi sobie przyjemność. A nie tędy droga! Przecież oni nie są w zażyłych stosunkach, więc jak tak można? Obrzydliwe!– podsumowuje Dorota Wellman, polska prezenterka i dziennikarka.

Jest to reakcja jak najbardziej słuszna. Trzeba reagować natychmiast, od razu i proporcjonalnie do czynu. Taka reakcja kobiety ma bardzo długą tradycję w kulturze i jest jak najbardziej właściwa – mówi 52-letnia Kazimiera Szczuka, polska krytyczka literacka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna.