32-letnia Nicole McGuinness brała udział w amerykańskim programie, który polegał na renowacji posiadłości. W czasie emisji  programu Home and Garden TV dr Eric Voigt siedział wygodnie na fotelu. Jednak nie długo trwał ten sielankowy nastrój. Wystarczył rzut oka aby zauważyć niepokojący guz na szyi głównej bohaterki. Szybko podjął decyzję, aby odszukać i skontaktować się z Nicole. W tym celu użył mediów społecznościowych.

Na jednym z portali opublikował post, w którym ze szczegółami naświetlił problem Nicole i poprosił o udostępnienie/kontakt z samą zainteresowaną. Usiłował, przekazać jej że koniecznie musi iść na badania. Napisał, że jest chirurgiem-laryngologiem i guzek, który jest widoczny na jej szyi może oznaczać nowotwór. Resztę zrobiła magia mediów społecznościowych, które połączyły doktora z Nicole.

Jako chirurg-laryngolog jestem wyczulony na takie rzeczy i widzę je od razu -mówił w wywiadzie dla telewizji ABC.

Kobieta była ogromnie zdziwiona tym faktem, ponieważ w zasadzie cały czas jest pod opieką i obserwacją lekarzy. W przeszłości szczęśliwie pokonała nowotwór mózgu, więc lekarze powinni bardzo szybko zauważyć zmiany na jej szyi. Uczynił to jednak jeden z telewidzów programu, który akurat miał chwilę wolnego i zasiadł do wieczornego odpoczynku. 

W programie "Good Morning America" Nicole i doktor spotkali się pierwszy raz na żywo: