Część telewidzów ogląda Familiadę właśnie w oczekiwaniu na pomyłki i śmieszne odpowiedzi. Uczestnicy teleturnieju za sprawą stresu dostarczają widzom rozrywkę, a niektóre teksty stały się hitami internetu, jak między innymi legendarna "lama".

W tym odcniku Familiady mieli okazję zmierzyć się "Siatkarze" oraz "Artyści Opery", może dlatego tematyka wojskowości nie jest im bliska. Odpowiedź jednej z "Artystek" z pewnością nie zostanie szybko zapomniana.

'Jakie komendy najczęściej słyszą żołnierze?'- padło z ust Karola Strasburgera. Pani Iwona po chwili zastanowienia, dumnie wykrzyknęła odpowiedź.

Strzelaj! - krzyknęła Pani Iwona.

Po jej minie widać było, że od razu zorientowała się, jaką gafę palnęła. Na szczęście reakcja zarówno jej, jak i prowadzącego były pozytywne. Oboje roześmiali się do łez.

Nie ma takiej komendy 'Strzelaj!'. Po wojskowemu to bardziej 'Ognia!' - wyjaśnił uczestniczce Strasburger

Pani Iwonie można jedynie pogratulować dystansu, gdyż dobrze wybrnęła z kłopotliwej sytuacji. Nie powinniśmy oceniać inteligencji uczestników po pojedynczej odpowiedzi, gdyż w trakcje trwania teleturnieju są pod presją czasu i stresu.