Szpital im Świętej Rodziny w Poznaniu umieścił na swoim Facebooku grafikę, przedstawiającą w karykaturalny sposób scenę porodu. W rodzącą kobietę "wcielił" się na obrazku orzeszek - fistaszek z oderwanym dołem. Obok "mamy na porodówce" widać zadowolone dwa inne fistaszki, jeden z nich ma stetoskop, drugi trzyma mały orzeszek imitujący dziecko.

Na profilu Facebook Szpitala im. Świętej Rodziny w poznaniu pojawiła się grafika, mająca promować poród naturalny. Zamiast ludzi na obrazku były orzeszki. Imitujący rodzącą kobietę orzeszek wyglądał na smutnego i zmęczonego, a obok widać dwa zadowolone fistaszki, jeden trzyma stetoskop, a drugi narodzone "dziecko"

Podpis pod zdjęciem brzmiał: "Promujemy porody fizjologiczne. Rodzinne oczywiście".

Pod obrazkiem pojawiły się setki komentarze, oto niektóre z nich.

Szpital im. Świętej Rodziny w Poznaniu Facebook.com/Szpital im. Świętej Rodziny w Poznaniu

Porażające i niesmaczne.
Obrazek lepszy niż antykoncepcja.
Najgorsza promocja porodów naturalnych jaką widziałam.
Mnie taka "reklama" nie śmieszy. Ona jest straszna. Zero empatii...
Dobrze,że to wszystko za mną, bo po takiej "reklamie" porodu nigdy bym nie miała dzieci

- tak brzmiały komentarze krytykujące post na Facebooku. 

Były też pozytywne głosy, wiele kobiet dobrze wspominało poród w wyżej wspomnianym szpitalu lub deklarowało, że niedługo zagoszczą na poznańskiej porodówce. Mimo wszystko trzeba przyznać, że obrazek wykonany został w sposób realistyczny.

Nic lepiej nie oddaje naturalnego porodu

- takie głosy też nie były rzadkością. 

Wiele osób wzywało natomiast do usunięcia posta. Obrazek reklamujący poród przetrwał na Facebooku kilka dni, a po tym czasie zniknął, zapewne usunięty przez jednego z administratorów szpitalnego fanpage'a.