Wesele to dla wielu najważniejszy dzień w życiu i oczywiste jest to, że każdy chciałby spędzić go "po swojemu". Mimo wszystko czasem przydałoby się opamiętać i przemyśleć wymagania wobec gości. Dziwnym zaproszeniem na ślub podzieliła się z nami Kasia.

Zadziwiające zaproszenie

Rozumiem tę modę na to dodawanie adnotacji o prezencie zamiast kwiatów, ale w tym przypadku moja znajoma poszła chyba o krok za daleko… Piękne zaproszenie dostałam w czasie spotkania przy kawie. Po otworzeniu koperty byłam w takim szoku, że szczerze mówiąc zaparło mi w piersiach dech. Sama na swoim ślubie nie chciałam kwiatów i poprosiliśmy gości o alkohol, ale w tym przypadku to zdecydowanie przesada. Moim zdaniem tak się nie powinno robić…

Zamurowało mnie!

Co było w środku koperty? Poza pięknym zaproszeniem, znajdowała się odręcznie napisana karteczka, która miała bardzo prosty przekaz. Para nie chciała książek, ani wina czy też karmy dla zwierząt do schroniska. Bardzo zależało im na tym, aby dostać… dwa razy pieniądze. Zdziwieni? My także byliśmy!

Co para młoda dołączyła do zaproszenia? W kopercie znajdował się odręcznie napisany wierszyk, wprost mówiący o tym, co młode małżenstwo chce otrzymać w ramach prezentu. Nie chcieli kwiatów, wina czy książek, nie kierowały nimi także szczytne cele. Okazało się, że jedynym słusznym prezentem na tym ślubie były... pieniądze.

Drodzy Goście zaproszeni,

nie bądźcie zaskoczeni.

Nie chcemy kwiatów, wina czy książki,

My liczymy na pieniążki.

Przed kościołem mała kwota,

a na sali – wiadoma robota!

Co zrobić w takiej sytuacji?

Czy para młoda ma prawo wymagać konkretnego prezentu od gości? Czy wypada wprost prosić o pieniądze? Może warto zastanowić się dwa razy przed wręczeniem takiego liściku?

Z mężem przedyskutowałam sprawę i uznaliśmy, że włożymy kilkadziesiąt złotych do koperty – tak jak chciała tego para młoda, ale szczerze przyznam, że to dla mnie bardzo niezręczna sytuacja i uważam, że nie powinna mieć miejsca. Zapytałam koleżanki, które dostały także zaproszone na ślub i wszystkie cztery również były zażenowane tą sytuacją.