Już 25 maja wejdzie w życie dyrektywa o ochronie danych osobowych - RODO. Z tej okazji do polskich posiadaczy smartfonów zaczęły przychodzić SMS-y, które są próbą oszustwa:

W życie weszła nowa ustawa RODO. Masz 2 dni na zainstalowanie certyfikatu LTE 5+. W przypadku braku wgrania certyfikatu wszystkie połączenia przychodzące, wychodzące jak i internet zostaną zablokowane. Instrukcja w linku ...podpisane: Operator

SMS-y o takiej treści przychodzą do posiadaczy telefonów z Androidem w całej Polsce w ostatnich dniach. Uważajcie, to oszustwo, za które możecie zapłacić gigantycznym rachunkiem. O sprawie napisał serwis Niebezpiecznik.pl, który wyłapuje tego typu przekręty.

Wiadomość od przestępców Źródło: Niebezpiecznik.pl

Jeśli klikniecie w link, zostaniecie przekierowani na stronę z instrukcją, na co teoretycznie się zgadzacie instalując "certyfikat", ale nie macie szans się z nią zapoznać - automatycznie zostaniecie przeniesieni do pobierania fałszywej aplikacji, która będzie udawała certyfikat.

Jeśli wciąż nie zapaliła się wam czerwona lampka ostrzegawcza i zainstalujecie "certyfikat", to dacie aplikacji uprawnienia do wykonywania SMSów premium, za które płaci się niemałe pieniądze przy każdym kolejnym rachunku. Aplikacja będzie was śledzić, obserwować kontakty, za jej pomocą będzie można ogołocić wasze konto bankowe, jeśli korzystacie z niego przez telefon.