Zgaga

Zaledwie jedna łyżeczka proszku do pieczenia rozpuszczona w szklance wody pomoże zwalczyć uciążliwą zgagę. Proszek świetnie radzi sobie z regulowanie kwasów żołądkowych.

Potliwość

Osoby wrażliwe na skład tradycyjnych dezodorantów mogą spróbować zabezpieczyć się przed potem za pomocą proszku do pieczenia. Wystarczy wymieszać go z odrobiną wody, a pastę nanieść na skórę. Substancja wchłonie wilgoć.

Użądlenia

Proszek do prania świetnie neutralizuje jad owadów. W lato nie jest trudno o ukąszenia pszczół czy komarów. Wystarczy posypać je proszkiem, a szybciej się zagoją.

Przetłuszczające się włosy

Jak donosi portal kobieceinspiracje.pl, w przypadku mocno przetłuszczających się włosów również można wykorzystać proszek do pieczenia. Wystarczy dodać odrobinę do szamponu, a włosy dłużej zostaną czyste i zyskają na objętości.

Oparzenia słoneczne

Często zapominamy, że zbyt długie przebywanie na słońcu nie jest korzystne dla naszego zdrowia. Zdarza się, że wracamy ze spacerów poparzeni od zbyt długiego opalania. Na oparzenia słoneczne pomoże nam kąpiel z dodatkiem proszku do pieczenia lub pasta z jego dodatkiem, którą podobnie jak zastępczy dezodorant należy rozprowadzić na skórze.