Słupsk, centrum miasta. Na parterze komunalnej kamienicy z matką, ojcem i 10-letnią siostrą mieszkała Roksana B. – cierpiąca na nowotwór mózgu. Jej matka nie pracowała, jest niepełnosprawna umysłowo. Ojciec Jacek B. (45 l.) był murarzem, ale wpadł w nałóg i pił niemal codziennie.

W domu często dochodziło do awantur. Mężczyzna miał założoną „Niebieską kartę”, był pozbawiony praw rodzicielskich do córek. Mimo to bliscy razem z nim mieszkali. Rodzina miała asystenta i kuratora. Dzielnicowy często tu zaglądał. Dramat rozegrał się 20 kwietnia nad ranem. Jacek B. po raz kolejny pijany wrócił do domu. Roksana była już w ostatnim stadium choroby – nie chodziła, nie mówiła, porozumiewała się tylko SMS-ami, jęczała z bólu.

I to miało zdenerwować jej ojca. Zdaniem śledczych zaczął ją szarpać i przyduszać, a kiedy w ustach Roksany pojawiła się krew, wezwał pogotowie. Dziewczyna trafiła do szpitala, potem do hospicjum, gdzie zmarła. – Roksana tylko raz poskarżyła się na ojca, tuż przed pobiciem wysłała SMS asystentowi rodziny, napisała, że ojciec ją szarpie, ale podczas wizyty naszego pracownika tego nie potwierdziła – mówi Klaudiusz Dyjas, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

W winę Jacka B. nie wierzą sąsiedzi. – On jako jedyny zajmował się tą rodziną, gotował, pracował, pił, ale nie był agresywny, kiedy Roksana była w szpitalu w Gdańsku, czuwał przy jej łóżku – mówi Marian Śledź.

– 45-letni mieszkaniec Słupska usłyszał zarzut znęcania się nad córką, został zatrzymany, a sąd zdecydował o jego aresztowaniu na dwa miesiące – mówi Robert Czerwiński, rzecznik policji w Słupsku.