3 kwietnia tego roku Troyer trafił do szpitala z podejrzeniem zatrucia alkoholem. Po pogotowie zadzwonił jego przyjaciel twierdząc, że Verne jest "bardzo zdenerwowany, pijany i ma myśli samobójcze". Na jego profilach w mediach społecznościowych nie widać jednak śladu tych problemów. Ostatnie zdjęcia pokazują uśmiechniętego aktora podczas podróży do Londynu. Fani zalali je komentarzami w hołdzie dla pamięci zmarłej gwiazdy.

Ostatnie ujęcia z życia Verne'a sprawiają, że ciężko powstrzymać łzy. Są tak normalne, że mógł zrobić je każdy z nas w czasie wycieczki do stolicy Anglii. Typowe turystyczne ujęcia sprzed Big Bena, czy z diabelskiego młynu London Eye. Nic nie wskazuje na to, że miesiąc później osoba uwieczniona na zdjęciach odejdzie z tego świata.

Verne Troyer mimo niewielkiego wzrostu był niewątpliwie wielką gwiazdą. Zagrał w 58 filmach, z których część odniosła spektakularny sukces. Kultową rolą okazał się Mini-Me w 2002 r. W tym czasie żartował, że aby uniknąć fanów, będzie musiał zakładać kapelusz i okulary przeciwsłoneczny. "Wciąż próbuję się do tego przyzwyczaić. Po prostu dostosowuję się dzień po dniu" - mówił w czasie wywiadu w CNN.

W ostatnich latach Verne nawiązał pewniejsze relacje ze swoimi fanami, szczególnie w mediach społecznościowych. Z jego wpisów biło ciepło, humor i dobra natura. Był bardzo zaangażowanym użytkownikiem Reddita, regularnie pojawiając się w nieoczekiwanych miejscach. Prowadził też często aktualizowany vlog na YouTube, w ramach którego przekazywał swoje humorystyczne i uczciwe spojrzenie na życie.

Jego szczere podejście do mediów społecznościowych było częścią uroku Troyera. Pozostał skromny pomimo sławy i nie obawiał się autoironicznego humoru. Żartował na temat swojej małej postury i zarabiał na życie biorąc role, które ją podkreślały. Jak pokazują jego ostatnie zdjęcia, żartował i bawił się do samego końca.