ak informuje portal doba.pl akcja rozpoczęła się po godz. 18.00. Policjanci mieli wkroczyć do jednego z lokali przy ul. Kościuszki w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o zatrzymanie neofaszystów.

Akcja była prawdopodobnie przygotowywana od wielu tygodni - informuje rmf24.pl. Brali w nie udział agenci ABW i policjanci z całego województwa dolnośląskiego - ok. 300 osób, w tym policyjny helikopter oraz grupa antyterrorystyczna z Wrocławia.

Przez dwie godziny zablokowane były pobliskie ulice, mieszkańcy skarżyli się, że nie mogą dostać się do domów. Niektórzy świadkowie twierdzą, że słyszeli odgłosy strzałów. Możliwe, że część zatrzymanych miała broń.

Z informacji portalu dziennik.wałbrzych.pl wynika, że funkcjonariusze uderzyli jednocześnie w kilka miejsc na terenie Dzierżoniowa.

Na razie nie wiadomo, czy i ile osób zatrzymano.

Jak przypomina portal dziennik.wałbrzych.pl w Dzierżoniowie i Bielawie środowisko neonazistów skupione jest wokół nieformalnej grupy Club28, ktora zrzesza neonazistów z całego Dolnego Śląska. Najprężniej działające komórki tej nieformalnej organizacji to właśnie Bielawa i Dzierżoniów. Od kilku lat są najaktywniejszym środowiskiem wśród polskich neofaszystów - organizują w Polsce kolejne koncerty, utrzymują ścisłe kontakty z ekstremistami z Europy.

Źródło: doba.pl, rmf24.pl, dziennik.wałbrzych.pl