Jak podaje indyjski "The Times of India" 50-letni ojciec ofiary, został w listopadzie wypędzony z rodzinnej wioski. Stało się to po tym, gdy miejscowi dowiedzieli się o kazirodczej relacji, która łączyła go z córką. Nie wiadomo, czy kobieta związała się z nim z własnej woli, czy została wykorzystana. 

Sprawą zajęła się policja i 50-latek (wcześniej wielokrotnie karany za różne przestępstwa), trafił do więzienia. Po wyjściu na wolność obmyślił intrygę, której celem było zwabieni córki do domu swojego kolegi Maraja. Wspólnie z innym znajomym Maanem Singhem, namówili ofiarę, by udała się z nimi na jarmark do Sitapur. Później przekonali 35-latkę, by odwiedziła z nimi Maraja. Twierdzili, że mężczyzna jest lekarzem i ma 40 lat. Sugerowali tym samym, że byłby dobrą partią dla samotnej matki.

Kiedy przybyli na miejsce, ofiarę zamknięto w jednym z pomieszczeń i grupowo zgwałcono. Po 18 godzinach udało jej się uciec z niewoli i powiadomić matkę o swoim koszmarze. Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała gwałcicieli oraz ojca 35-latki.