Dzięki temu przyśpieszysz swój metabolizm! Oprócz tego, że wprowadzamy ciało w tryb nieustannego spalania tłuszczu, ta naturalna metoda odchudzania jest również niezwykle wygodna, bo nie wymaga żadnych drastycznych zmian w diecie.

Częstym błędem popełnianym przez większość osób, które chcą schudnąć, jest głodzenie się, aby ograniczyć kalorie.  Gdy w końcu Twój organizm dostanie zastrzyk kalorii odkłada je w postaci tłuszczy na kolejny okres głodu!

Ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że prawidłowe komponowanie posiłków pomaga organizmowi przejść w tryb ciągłego spalania tłuszczu. Oznacza to, że jeśli do jedzenia dodamy składniki przyspieszające metabolizm, nasza waga będzie regularnie spadać. Jest to najzdrowszy i najbezpieczniejszy sposób na zrzucenie nadmiarowych kilogramów.

Uniwersytet Medyczny w Iranie przeprowadził badanie, które obejmowało dwie grupy po 44 kobiety z nadwagą. Obie grupy dostały porady odnośnie zdrowej diety oraz menu, które zawierało w sobie mniej niż 500 kalorii dziennie. Była tylko jedna różnica. Jedna z grup otrzymała do posiłku również sproszkowany kminek. Cały eksperyment trwał 3 miesiące. W tym czasie jedna grupa dodawała kminek do 140 ml jogurtu, a druga jadła sam jogurt, bez przyprawy.

Wyniki ujawniły, że po 3 miesiącach grupa, która dodała do diety kminek, straciła 14 kilogramów. W tym o 14,64% więcej tłuszczu niż kobiety z grupy drugiej, których zapasy tłuszczu zmniejszyły się zaledwie o 4,91%.

Ta bardzo skuteczna przyprawa zawiera mnóstwo fitosteroli, które to są silnymi składnikami, przeciwdziałającymi gromadzeniu się cholesterolu w organizmie.

Różne badania potwierdziły też, że kminek przyspiesza metabolizm. Ta metoda odchudzania jest bardzo wygodna. Wystarczy, że codziennie będziesz dodawać porcję kminku do jogurtu. Jeśli nie przepadasz za jogurtem, dodawaj kminek do zwykłych potraw.

Źródło:  ProjektNatura