W 1373 odcinku "M jak miłość" Iza i Artur wezmą ślub. Zanim jednak do tego dojdzie psychol niemal siłą zaciągnie "ukochaną" do urzędu stanu cywilnego. Widząc strach w oczach Izy poczuje tak silną przewagę psychiczną, że zacznie wymyślać kolejne groźby i szantaże. "Ty stracisz prawo do opieki nad Mają, ja nie..." - powie Izie w 1373 odcinku "M jak miłość".

Tuż po tym jak Iza zostanie żoną Skalskiego pojawi się szansa na uwolnienie z pułapki szaleńca. Jaka? Iza wpadnie na pewien trop. W "Kulisach serialu M jak miłość" widzowie mogli zobaczyć już sceny jak Iza przeszukuje komputer męża w poszukiwaniu jakiś informacji na jego temat. Odkryje internetowe przelewy bankowe dla Jana Adamczyka.

- Artur nie jest w cięmię bity. Spodziewając się, że Iza może zwiać mu sprzed ołtarza szykuje taki argument, wobec którego Iza będzie bezbronna. Ta psychoza, ten taki niebezpieczny rys Artura w nim drzemał. Iza ma szósty zmysł, który każe jej poszperać w przeszłości Artura i trafia na pewien ślad, który może być dla Izy asem w rękawie i gwoździem do trumny Artura - powiedział Tomasz Ciachorowski w "Kulisach serialu M jak miłość".

Kim jest Jan Adamczyk z "M jak miłość"? Kiedy Iza zapyta o tego mężczyznę wuja Artura (Roch Siemianowski), ten wspomni o wybrykach z przeszłości Skalskiego. Okaże się, że przed laty pobił Jana Adamczyka i omal nie trafił za to do poprawczaka. Czy Jan Adamczyk zaświadczy o tym, że Artur jest niebezpiecznym brutalem i szaleńcem?