Jedna z pomorskich wsi, wydaje się, że życie tu zamarło. Na uboczu stoi stary szary dom, niczym się nie wyróżnia. Nikt nigdy nie domyśliłby się jaką mroczną tajemnicę skrywają jego mieszkańcy. Przechodzimy przez mały ogródek, słychać szczekanie psa sąsiadów, pukamy do drzwi. Otwiera nam Karolina W.(25 l.), a w tle słychać śmiech małych dzieci. Kiedy pytamy ją, czy to ona usłyszała zarzut handlu ludźmi, kobieta wszystkiego się wypiera.

Wracamy po kilku dniach. Mamy już pewność, że to właśnie Karolina W. z mężem sprzedała córeczkę obcym ludziom. Tym razem kobieta nie zaprzecza. Rozmawia z nami niechętnie. Spojrzenie ma puste, nie widać po niej żadnych emocji, jakby nic już nie czuła. – Nie zrozumiecie – rzuca nerwowo. I ma rację. Bo jak zrozumieć matkę dwójki dzieci, która sprzedaje trzecie, jeszcze nienarodzone.

Sprawa miała być prosta. Karolina W. z mężem wstawiła do internetu ogłoszenie. Tłumaczy w nim, że nie chce porzucić dziecka, ale nie może go też zatrzymać. Na ogłoszenie odpowiedziało małżeństwo z Holandii. Od lat bezskutecznie starali się o potomstwo. Ustalają kwotę. Chodzi o 30 tys. zł, połowę wypłacają od razu, drugą małżeństwo W. ma dostać po porodzie. Młoda matka okres ciąży spędza na południu Polski, w ten sposób nikt z jej okolic nie wie, że spodziewa się kolejnego dziecka. To tam na początku marca na świat przychodzi jej córeczka. Dziecko otrzymuje imię Julia. Trzy dni po narodzinach dziewczynka ma trafić w ręce nowej rodziny. Czy pokochają ją jak własną? Nigdy się nie dowiemy...

Policja z wydziału walki z cyberprzestępczością od dłuższego czasu obserwuje już działania całej czwórki. W końcu wszyscy zostają zatrzymani, a mała Julia trafia do pieczy zastępczej. Tam na pewno nie poczuje matczynej miłości - taki los zgotowali jej właśni rodzice i to w imię pieniędzy. – Ledwo nas stać na utrzymanie dwójki dzieci, a gdzie trzecie – mówi Karolina W. – Komornik chciał nam zająć dom, znikąd nie mam pomocy – tłumaczy się. Widać, że do końca życia nie wybaczy sobie tego, co zrobiła. Czasu nie da się jednak cofnąć ani uniknąć konsekwencji. – W czasie ciąży nie dotykałam brzucha, żeby nie czuć dziecka. Wiedziałam jednak, że trafi ono do dobrych ludzi. Żałuję, że tak się stało... – mówi.

Sprawą zajmuje się prokuratura. Parze z Holandii, Karolinie i Sebastianowi W. grozi więzienie. Jeśli małżeństwo W. do niego trafi, dwójka ich starszych dzieci też straci rodziców.

– Wszystkim czterem osobom prokurator przedstawił zarzut popełnienia przestępstwa handlu ludźmi z art. 189 a § 1 k.k. Przestępstwo to jest zbrodnią, zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Nadto matce dziecka oraz mężczyźnie, który razem z nią zarejestrował dziecko jako ojciec, prokurator zarzucił popełnienie przestępstwa z art. 272 k.k. to jest wyłudzenie poświadczenia nieprawdy, zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. Biologiczni rodzice dziecka przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Drugi z mężczyzn również przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów, ale zaprzeczył aby przekazał pieniądze. Druga podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzuconego jej przestępstwa – mówi. prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – Wobec wszystkich podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu wzajemnego kontaktowania się, a wobec podejrzanych, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie również poręczenia majątkowego w kwocie po 10 tysięcy złotych.