1. Alternatywa żelu do brwi

Jeśli nie masz pod ręką żelu do brwi, możesz śmiało skorzystać ze zwykłego lakieru do włosów. Nałóż nieco na specjalną szczoteczkę do brwi, albo użyj starej szczoteczki do rzęs.

2. Wybielanie paznokci

Jeśli często używasz ciemnych lakierów, twoje paznokcie mogą z czasem przybrać nieestetyczny, żółtawy odcień. Aby przywrócić ich naturalny blask, namocz waciki w soku z cytryny, owiń nimi paznokcie i zabezpiecz całość folią aluminiową. Odczekaj 15 minut i zdejmij waciki.

3. Sprawdź jak długo produkt może być otwarty

Większość kosmetyków ma na opakowaniach symbol wskazujący jak długo można ich używać po otwarciu opakowania. Aby nie zapomnieć kiedy upływa ważność, po prostu zapisz datę na butelce, podczas pierwszego otwarcia kosmetyku.

4. Ratunek dla ułamanego paznokcia

Zwyczajna torebka herbaty pomoże ci w przypadku złamania paznokcia. Rozetnij ją i wyrzuć zawartość, następnie wytnij kawałeczek dopasowany kształtem do twojego paznokcia. Przyłóż wycięty fragment torebki do miejsca w którym ułamał ci się paznokieć i odetnij część wystającą poza długość paznokcia. Wyrównaj paznokieć za pomocą pilniczka i pokryj go warstwą lakieru.

5. Krople do oczu na wyschniętą maskarę

Aby przywrócić życie wyschniętej maskarze, wpuść do środka nieco kropli do oczu, bądź płynu do soczewek. Zakręć tubkę i potrząśnij nią kilka razy. Maskara powinna być jak nowa.

6. Czyszczenie prostownicy do włosów

Zmieszaj nieco sody oczyszczonej z nadtlenkiem wodoru (można go kupić w aptece) i rozprowadź go po powierzchni prostownicy, używając miękkiej chusteczki. Następnie przetrzyj ją ponownie, tym razem przy pomocy całkowicie suchej chustki.

7. Użyj różu aby uzyskać matowy połysk szminki

Pamiętaj tylko, aby odpowiednio dopasować kolory.

8. Idealny manicure

Przed nałożeniem lakieru, zaaplikuj na skórę wokół paznokci nieco balsamu do ust, bądź wazeliny. To uchroni skórę przed zabrudzeniami od lakieru. Po pomalowaniu paznokci, po prostu przetrzyj skórę patyczkiem higienicznym.

9. Chroń swoje kosmetyki podczas podróży

Aby upewnić się, że podkład, róż, czy cień do powiek nie ulegnie uszkodzeniu podczas podróży, połóż na ich powierzchni waciki. To zneutralizuje wszelkie wstrząsy.

10. Trik na wyschnięty eyeliner

Jeśli twój eyeliner kompletnie wysechł, po prostu wyciągnij wkład i włóż go z powrotem, odwrotnie. Ta

końcówka będzie świeża i gotowa do użycia.

11. Użyj wsuwki do włosów by pozbyć się pryszcza

Przyłóż wsuwkę tak, by główka obejmowała pryszcza i dociskaj aż cały zostanie wyciśnięty. Dzięki temu unikniesz rozdrapań skóry.

Źródło:https://brightside.me/