Jeśli masz problem z przetłuszczającymi się włosami polecamy Ci niezwykły roztwór z aspiryny i octu.

Jak go zrobić? Rozkrusz 2 tabletki aspiryny i wsyp je do miski. Zalej 0,5 litra wody i 8 łyżkami octu winnego. Po umyciu głowy wetrzyj roztwór we włosy. Pozostaw na 15 minut, a później znów umyj głowę szamponem - czytamy na Stylistka.pl.

Najlepiej, jeśli będziesz powtarzała tę czynność przy każdym myciu włosów.

Odświeżenie dla stóp

Chodzenie cały dzień w szpilkach jest męczące dla twoich stóp. Obolałe i spuchnięte mogą być również po wielu godzinach chodzenia, nawet w wygodnych butach. Zafunduj więc im odświeżającą kąpiel.

Potrzebne Ci będą musujące tabletki aspiryny. Wyjmij je z opakowania i każdą nasącz kropelką ulubionego olejku eterycznego. Pozostaw je do wyschnięcia i przełóż do suchego i szczelnego pojemnika. Teraz za każdym razem, gdy twoje stopy będą zmęczone, wlej do miski ciepłą wodę i rozpuść w niej jedną albo dwie przygotowane wcześniej aspiryny. Ulgę poczujesz od razu!

Odśwież ubrania

Twoja ulubiona koszulka zaczyna żółknąć pod pachami? Nie wyrzucaj jej! Jest sposób, żeby znów stała się świeża!

Rozpuść 2 tabletki aspiryny w szklance ciepłej wody. W takim roztworze zanurz koszulkę i pozostaw na około 2-3 godziny. Później wypierz. Gotowe!

Jak wyczyścić srebro

Twoja srebrna biżuteria zaciemniała? Nic nie szkodzi. Wystarczy, że wrzucisz ja do roztworu zrobionego ze szklanki ciepłej wody i jednej musującej tabletki aspiryny. Zostaw ją tam na kilka minut, a później wyjmij i wytrzyj suchą ściereczką! Gotowe!

Udrożnij zlew


Jeśli chcesz udrożnić zlew wystarczy, że wlejesz do niego 3 rozpuszczone w szklance wody musujące tabletki aspiryny oraz filiżankę octu. Odczekaj kilka minut i obficie spłucz ciepłą wodą - podaje portal Tipy. To najtańszy znany nam sposób na oczyszczenie rur!

Wyczyść toaletę

Skończył ci się środek do mycia toalety? Zrób go sama! Wystarczy, że wrzucisz do muszli 2 musujące tabletki aspiryny. Odczekaj 30 minut, wyczyść muszlę szczotką i spłucz. W ten sposób pozbędziesz się bakterii - czytamy na portalu Polki.pl.